Spotify działa teraz na Apple Watchu bez iPhone’a

Aplikacja mobilna Spotify wprowadza teraz opcję strumieniowego przesyłania muzyki i podcastów na Apple Watcha bez konieczności posiadania iPhone’a.

Aplikacja Spotify na Apple Watcha

Aplikacja Spotify na smartwatcha Apple Watch ma teraz możliwość strumieniowego przesyłania muzyki lub podcastów bez podłączania urządzenia do iPhone’a. Można słuchać swoich list odtwarzania przez Wi-Fi lub połączenie komórkowe. Wygląda na to, że ta funkcja jest na razie w fazie beta w związku z szerszym wdrożeniem, więc może jeszcze nie być dostępna dla wszystkich.

Po tym, jak kilku użytkowników zgłosiło, że mogą przesyłać strumieniowo muzykę bezpośrednio przez aplikację na Apple Watcha, wiele serwisów technologicznych potwierdziło, że to funkcja rzeczywiście działa. Ozacza to, że już niebawem nie będzie trzeba mieć przy sobie iPhone’a, aby słuchać utworów przez Spotify na zegarku.

Opcja słuchania utworów offline nadal nie jest dostępna w aplikacji Watch, dwa lata po wydaniu apki na Apple Watcha przez Spotify. Jednak następnym razem, gdy wyjdziesz na spacer lub pobiegać, możesz zostawić telefon w domu i przesyłać strumieniowo listy odtwarzania w Spotify za pomocą zegarka Apple Watch z obsługą LTE.

źródło: 9TO5Mac | Spotify | Macrumors