Tor Browser na Androida jest teraz oparty na Firefoksie

Przeglądarka mobilna Tor Browser na Androida jest teraz oparta na zaktualizowanej wersji aplikacji Firefox – nowa wersja jest rozwijana od kwietnia br.

Tor Browser 10

Przeglądarka mobilna Tor Browser kieruje wszystkie żądania sieciowe przez zaszyfrowaną sieć Tor w celu zapewnienia pełnej anonimowości. Przeglądanie stron internetowych za pomocą Tora wymagało wcześniej aplikacji Orbot i Orfox, dopóki nie zostały one połączone w jedną przeglądarkę Tor w zeszłym roku. Przeglądarka Tor otrzymała teraz znaczącą aktualizację, przełączając się na kod używany przez nowego Firefoksa na Androida.

Mozilla zaczęła udostępniać wszystkim nową aplikację Firefox na Androida (zwaną również jako „Fenix”) na początku tego roku, a Projekt Tor od kwietnia pracuje nad przełączeniem swojej mobilnej przeglądarki pod Androidem na nową bazę kodu. Aplikacja jest teraz oparta na przeglądarce Firefox 82.1.1 i używa Tora w wersji 0.4.4.5 do łączenia się z internetem. Istnieje również kilka wbudowanych rozszerzeń prywatności, podobnie jak w przeglądarce na komputerze.

Po osiągnięciu zgodność funkcji z poprzednią przeglądarką Tor dla Androida, twórcy będą kontynuować prace nad wypełnieniem luki w przeglądarce Tor na komputery stacjonarne. Obejmuje to zaimplementowanie „Circuit Display” i „New Identity”, a także między innymi obsługę nagłówka Onion-Location i krótkich adresów URL .tor.onion.

Tor Browser 10.0.3

Nowa wersja jest wdrażana w Sklepie Play a także w wersji APK na stronie internetowej projektu Tor i w katalogu dystrybucyjnym.

źródło: Tor Project | Android Police