Hyper Challenge — wydaj swoją grę z Mousetrap Games

Studio gamingowe Mousetrap Games organizuje własny konkurs dla twórców gier z gatunku hyper casual – zgłoszenia do 16 listopada!

Konkurs Hyper Challenge od Mousetrap games (2020)

Hyper Challenge jest pierwszym konkursem organizowanym przez studio Mousetrap Games. Po zakończonej sukcesem akcji crowdfundingowej, spółka rozpoczęła działalność wydawniczą i już w tym roku wyda Train City Station. Równolegle poszukuje talentów wśród młodych game developerów organizując konkurs, w którym można przetestować i wydać swoją grę z gatunku hyper casual.

W konkursie Hyper Challenge należy stworzyć autorską grę mobilną z gatunku hyper casual i przesłać krótki gameplay. Gra powinna być zachowana w czytelnej stylistyce, mieć prostą mechanikę, być sterowana jednym gestem, a cała rozgrywka powinna dawać graczowi wiele satysfakcji. Przesłany w zgłoszeniu konkursowym filmik powinien przedstawiać ciągły gameplay, bez dodatkowych ekranów oraz bez efektów czy elementów niebędących częścią gry.

Konkurs trwa do 16 listopada 2020 roku i składa się z dwóch etapów. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń Komisja Konkursowa wybierze 5, które podda dalszym profesjonalnym testom. Każdy z uczestników przechodzących do drugiego etapu nagrodzony zostanie kartą podarunkową do sklepu komputerowego. Spośród wybranych filmików wyłoniony zostanie główny zwycięzca, który otrzyma konsolę Nintendo Switch oraz możliwość podpisania umowy na wydanie gry przez spółkę Mousetrap Games.

Partnerem konkursu Hyper Challenge jest koło naukowe Politechniki Wrocławskiej TK Games, które zorganizuje czat dla twórców, na którym będzie można zadać dodatkowe pytania dotyczące gamingu i tworzenia gier mobilnych.

Więcej informacji o konkursie:

Zgłoszenia w postaci filmiku z gameplay’u gry o długości 15-25 sek. należy przesyłać do 16 listopada pod adres: hyper@mousetrap.games Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 listopada 2020 roku.

źródło: Mousetrap Games