realme sprzedało już 50 mln smartfonów

Według analityków Counterpoint realme to obecnie najszybciej rosnąca marka mobilna świecie. Do rąk użytkowników trafiło już 50 mln smartfonów realme.

W ubiegłym kwartale (3Q/2020) na całym świecie sprzedano 14,8 mln smartfonów realme – o 45% więcej niż w analogicznym kwartale 2019 roku. Osiągnięcie progu 50 mln sprzedanych smartfonów zajęło realme zaledwie dziewięć kwartałów – marka istnieje od maja 2018 roku. W Polsce realme rozszerza swoją współpracę z operatorami. W sieci Play debiutują smartfony serii 7. Model 7 Pro jest już dostępny w ofercie w zestawie ze smartbandem realme, a model 7 pojawi się 5 listopada.

realme to młoda marka z ambicjami, która nie tylko spełnia oczekiwania swoich użytkowników, ale także potrafi zaskoczyć analityków. Według najnowszego raportu Counterpoint, realme rośnie bardzo dynamicznie, umacniając swoją pozycję na globalnym rynku smartfonów. Osiąga również kolejne kamienie milowe w rekordowo krótkim czasie.W Polsce realme obecne jest od kwietnia bieżącego roku i pomimo rynkowego spowolnienia, rozwija się nie mniej intensywnie niż w skali globalnej. Zacieśnia również współpracę z siecią Play, w ofercie której debiutują właśnie najnowsze smartfony realme 7 Pro oraz realme 7.

50 mln sprzedanych smartfonów

W trzecim kwartale 2020 roku realme sprzedało 14,8 mln smartfonów – o 132% więcej niż drugim kwartale – przekraczając tym samym liczbę 50 milionów urządzeń, które trafiły do rąk użytkowników od debiutu marki w maju 2018 roku. Analitycy Counterpoint podkreślają, że w historii rynku mobilnego nie było do tej pory producenta, który w ciągu pierwszych dziewięciu kwartałów obecności na rynku sprzedałby aż 50 mln smartfonów.

Liczba kwartałów obecności na rynku potrzebnych wybranym markom mobilnym do osiągnięcia kamienia milowego w postaci 50 mln sprzedanych urządzeń.
Liczba kwartałów obecności na rynku potrzebnych wybranym markom mobilnym do osiągnięcia kamienia milowego w postaci 50 mln sprzedanych urządzeń.

realme w 61 krajach

Od debiutu realme na globalnym rynku minęło zaledwie 30 miesięcy, ale marka jest już obecna w 61 krajach i zajmuje 7. miejsce na liście największych producentów smartfonów. Zgodnie ze swoim hasłem przewodnim „Dare to leap”, realme zawsze stara się być innowatorem. Należy do grona pierwszych producentów smartfonów, którzy wprowadzili na rynek modele wyposażone w układy mobilne Snapdragon 865 czy 765G oraz w aparaty o rozdzielczości 64 MP. W ofercie ma również urządzenia wspierające technologię 5G.

Sprzedaż smartfonów w 3Q 2020 wg producentów
Sprzedaż smartfonów w 3Q 2020 wg producentów

Globalny rynek smartfonów w trzecim kwartale 2020 roku według analityków Counterpoint. Źródło: CounterpointChoć większości Polaków realme może kojarzyć się głównie ze smartfonami, marka rozwija również swoją ofertę akcesoriów oraz urządzeń związanych z inteligentnym internetem rzeczy (AIoT). W 2020 roku na rynku pojawiło się 50 produktów AIoT od realme, a w przyszłym roku producent planuje podwoić tą liczbę. Jeszcze przed końcem tego roku, cześć z nich będzie dostępna również w Polsce.

źródło: Counterpoint | realme Polska