Konferencja „One more thing” Apple’a 10 listopada

Apple zapowiedziało kolejne wydarzenie „one more thing” na 10 listopada 2020 roku, podczas którego prawdopodobnie zobaczymy komputery Mac z procesorami ARM – Apple Silicon.

Konferencja „One more thing” Apple'a 10 listopada

Firma Apple zorganizowała tej jesieni już dwa wirtualne wydarzenia, ale to jeszcze nie koniec niespodzianek z Cupertino. W przyszły wtorek 10 listopada 2020 roku o godzinie 19.00 firma zorganizuje konferencję online pod hasłem „One more thing” (Jeszcze jedna rzecz). Biorąc pod uwagę, że iPad, Apple Watch i iPhone były gwiazdami ostatnich wydarzeń, wydaje się prawdopodobne, że to skupi się wyłącznie na Macu. Mówiąc dokładniej, będziemy mogli po raz pierwszy zobaczyć komputer Mac z Apple Silicon, który ludzie będą mogli faktycznie kupić. Można również bezpiecznie powiedzieć, że ostateczna wersja systemu operacyjnego macOS Big Sur będzie również gotowa do wydania.

Dla przypomnienia, w czerwcu podczas konferencji WWDC 2020 ogłoszno po raz pierwszy procesor Apple Silicon. Jak sama nazwa wskazuje, jest to pierwszy krok Apple’a do wydania komputera Mac opartego na własnym chipie, tak jak robi to już w przypadku iPhone’a, iPada i Apple Watcha. Biorąc pod uwagę moc chipów Apple’a z serii A w urządzeniach takich jak iPad Pro, nie jest wielkim zaskoczeniem, że Apple będzie w pełni odpowiadać za swój sprzęt Mac, zamiast polegać na Intelu.

Mimo to, całkowite odejście od Intela potrwa jeszcze długo. Apple powiedziała, że zajmie to około dwóch lat. I przez wiele lat będzie musiał wspierać miliony komputerów Mac z procesorami Intela, które posiadają użytkownicy. Nie jest jeszcze jasne, jaki sprzęt zobaczymy. Pierwszy zestaw deweloperski Apple Silicon to komputer Mac mini z firmowym układem A12Z, który jest również dostępny w iPadzie Pro 2020. Możemy założyć, że albo Mac mini, albo nowy Macbook pojawią się już w przyszłym tygodniu.

Jak to zwykle bywa w przypadku wydarzeń Apple’a, konferencja „One more thing” rozpocznie się o 19.00 czasu polskiego (10.00 czasu pacyficznego). Oczywiście całe wydarzenie będzie transmitowane online i będzie je można obejrzeć w aplikacji Apple TV, na stronie internetowej firmy oraz na YouTubie (w poniższym playerze):

Oczywiście po konferencji dam Wam znać, co nowego pokazał gigant z Cupertino!

źródło: Apple