Serial „Wszystkie stworzenia duże i małe” od dziś na Epic Drama

„Wszystkie stworzenia duże i małe” to serial obyczajowy oparty na serii autobiograficznych książek Jamesa Herriota z serii „All Creatures Great and Small”.

Serial „Wszystkie stworzenia duże i małe” (Epic Drama, 2020)

Serial Wszystkie stworzenia duże i małe (tyt. oryg. All Creatures Great and Small, 2020) to opowieść oparta na życiorysie Jamesa Herriota, lekarza weterynarii. Produkcja to nie kolejny serial detektywistyczny, serial kryminalny czy kostiumowy. Zamiast morderstw i intryg, oglądamy codzienne życie grupy ciekawych bohaterów. Sprawa jest o tyle interesująca, że część z nich żyła naprawdę!

James Herriot (którego w serialu w wersji z 2020 roku gra debiutujący na ekranie Nicholas Ralph) żył w latach 1916-1995. Ukończył weterynarię na Glasgow Veterinary College w 1939. Wyuczony zawód praktykował przez niemal pół wieku. Swoje perypetie jako weterynarz opisał w książkach z serii „All Creatures Great and Small”. Pierwsza z nich ukazała się w 1970 roku.

Na podstawie powieści, w 1975 powstał film, a w latach 1978-1990 BBC produkowała serial Wszystkie stworzenia duże i małe, który cieszył się olbrzymią popularnością i ma status kultowego.

Krytycy są zgodni — All Creatures Great and Small z 2020 roku jest bardzo udaną adaptacją. To pełna ciepła, poczucia humoru oraz dobrych emocji opowieść. Seriale kryminalne mogą nam czasami obrzydzić gatunek ludzki. Seriale kostiumowe opowiadają nierzadko o epokach zbyt odległych mentalnie, by można było się z nimi utożsamiać. Wszystkie stworzenia duże i małe oferują nam bliskie emocje oraz bohaterów, których nie sposób nie polubić. Do tego jest świetnie napisany, wyreżyserowany i zagrany. To może być czarny koń serialowej jesieni 2020!

Serial będzie emitowany w każdą niedzielę od 1 listopada 2020 roku o godzinie 18:30 na kanale Epic Drama.

źródło: Epic Drama