Seamón z serialu „Tacy właśnie jesteśmy” o tożsamości płciowej pokolenia Z

Debiutująca w serialu „We Are Who We Are” 17-letnia Jordan Kristine Seamón jako Caitlin – nastolatka Gen-Zer kwestionująca swoją tożsamość i otaczający ją świat.

We Are Who We Are (Jordan Kristine Seamón)

Najbardziej fascynujący wątek rozległego portretu wielopokoleniowego niepokoju Luca Guadagnino pt. Tacy właśnie jesteśmy (tyt. ory. We Are Who We Are WAWWA) należy do przełomowej gwiazdy Jordan Kristine Seamón. W swojej pierwszej roli na ekranie 17-letnia aktorka gra Caitlin, córkę amerykańskiej wojskowej rodziny mieszkającej w bazie we Włoszech w około 2016 roku. Jest władczą postacią, milcząco przyglądając się otaczającemu ją światu, ale także dosadną i uzbrojoną we własne przekonania. „Ja istnieję poza twoją głową”, mówi swojemu nowemu najlepszemu przyjacielowi Fraserowi (Jack Dylan Grazer), odważna deklaracja, która wyznacza kierunek jej dojrzewania jako Gen-Zer zmuszonego szybko dorosnąć.

Postać grana przez Seamón zmaga się ze swoją tożsamością płciową, co zaczyna się manifestować fizycznie, gdy na początku sezonu goli całą głowę — aktorka zrobiła to specjalnie dla roli w serialu.

To była pierwsza scena, którą nakręciliśmy. Za każdym razem, gdy widzisz mnie z włosami poza tą sceną, jest to peruka — powiedziała Seamón w niedawnym wywiadzie dla Zoom. To był pierwszy dzień na planie. Powiedzieli mi podczas pierwszego przesłuchania […] twoja postać musi ściąć włosy. W tym momencie miałam warkoczyki przez prawie 10 lat i nie byłam gotowa, aby je ściąć. Byłam przerażona, ale tym razem ktoś by mi za to zapłacił, więc powiedziałem, że zrobię to na 100 procent. (Ta kosztowna peruka, jak powiedziała, była wykonana z prawdziwych ludzkich włosów, ale nie, nie udało się jej zatrzymać.)

Jordan Kristine Seamón z krótkimi włosami w serialu Tacy właśnie jesteśmy (We Are Who We Are)

W ramach przesłuchania Seamón, która obecnie mieszka w Atlancie, ale dorastała w Filadelfii, występując w szkolnych przedstawieniach i teatrach, przesłała na prośbę swojej matki taśmę. Monolog ze sztuki Davida Mameta z 1974 roku „Seksualna perwersja w Chicago” – nagrany na przesłuchanie to ten, który Caitlin wykonuje w emocjonalnym piątym odcinku serialu Tacy właśnie jesteśmy.

Producenci natychmiast zainteresowali się jej osobą i zaczęli kształtować rolę wokół niej. Pierwotnie Caitlin miała być postacią azjatycko-amerykańską, ale producenci zmienili postać, aby pasowała do rasy Seamón. Powiedziałam im, że jestem czarnoskóra, całkowicie, bez żadnej mieszanki —powiedziała. Nie wiem, czy zmienili postać przeze mnie. Lubię myśleć, że tak było.

Postać jest również aktywnie kształtowana w czasie rzeczywistym, ponieważ ekspresja płciowa Caitlin zaczyna zmieniać się w kierunku męskości, gdy wycofuje się w alter ego, które nazywa „Harper”. Zaczyna rysować zarost, owijać sobie klatkę piersiową i nosić obszerniejsze ciuchy, próbując pogodzić się z prawdopodobną transseksualnością. Powiedziała, że ​​ta płynna tożsamość płciowa nie jest obca jej pokoleniu, a aktorce łatwo było zwrócić się do rówieśników, aby uzyskać autentyczny punkt widzenia.

Rozmawiałam głównie z przyjaciółmi. Zrobiłam kilka badań w internecie na temat tego, jak to jest, gdy młoda osoba kwestionuje swoją tożsamość płciową, ale nie chciałam szukać wyłącznie w sieci i nie chciałam mieć konkretnej odpowiedzi z podręcznika, dlatego rozmawiałem z [ …] prawdziwymi ludźmi, aby dowiedzieć się o ich doświadczeniach”, powiedziała i zadawała im pytania typu: „Kto to akceptował? Kto nie akceptował? Jak sobie z tym poradziłeś, ze swoją rodzinę i przyjaciółmi? ”

Również reżyser Luca Guadagnino, który nakręcił wszystkie osiem odcinków serialu, pomagał w nadaniu bohaterom autentyczności emocjonalnej. Seamón powiedziała, że filmowiec jest jak wujek lub dziadek i „dużo się gapi, a później mówi, że studiował [ciebie], ale wydaje się to bardzo przerażające”. Seamón nie wiedziała, że ​​Guadagnino był tak mocno przywiązany do projektu, dopóki nie została wezwana do konfrontacji ze swoim towarzyszem, Jackiem Dylanem Grazerem.

Ścinanie włosów w serialu „Tacy właśnie jesteśmy”

Seamón powiedziała, że ​​jej nowy kontakt z ekspozycją w serialu HBO był „naprawdę chaotyczny, dużo się działo, jeśli chodzi o wywiady i konferencje prasowe, potencjalne oferty pracy nad nowymi produkcjami, reklamami itp. Teraz musiałam stać się o wiele bardziej zorganizowana, starając się po prostu trzymać to wszystko razem i nie oszaleć.”

Chociaż Seamón jeszcze nie zdecydowała się na swoją kolejną rolę, powiedziała, że chciałaby wrócić do postaci z serialu We Are Who We Are w kolejnym sezonie, najlepiej z przeskokiem w przyszłość, aby przyjrzeć się im w wieku 20 lat. Powiedziała też, że w następnej kolejności chciałaby zagrać w komedii.

We Are Who We Are (Luca Guadagnino, serial, 2020)

Premiera finału pierwszego sezonu „Tacy właśnie jesteśmy” już we wtorek 3 listopada 2020 roku na HBO GO.

źródło: HBO | IndieWire