Program wymiany wadliwych AirPods Pro

Firma Apple uruchomiła program niektórych modeli słuchawek bezprzewodowych AirPods Pro z powodu „problemów z dźwiękiem”.

Program wymiany słuchawek AirPods Pro

Apple przyznaje, że niektóre modele słuchawek dousznych AirPods Pro mają poważne problemy z dźwiękiem. Z tego powodu w piątek 30 listopada 2020 roku firma uruchomiła program wymiany słuchawek AirPods Pro, które posiadają problemy z dźwiękiem. Strona zatytułowana „Program obsługi AirPods Pro wykazujących problemy z dźwiękiem” zaczyna się od stwierdzenia, że ​​w niewielkiej liczbie urządzeń AirPods Pro wyprodukowanych przed październikiem 2020 roku mogą występować problemy z dźwiękiem. Te problemy obejmują trzaski i statyczne dźwięki, które zwiększają się w głośnym otoczeniu.

Użytkownicy skarżyli się również, że aktywna redukcja szumów (ANC), funkcja eliminująca szum otoczenia i tła z AirPods Pro, nie działa zgodnie z oczekiwaniami. Czasami odgłosy w tle, takie jak ruch uliczny lub odgłosy samolotów dochodzące z nieba, przebijają się przez ciszę oczekiwaną od funkcji ANC. Inni użytkownicy zauważyli utratę dźwięków basowych. Dlatego też Apple postąpi lub autoryzowany serwis Apple’a naprawi ten problem bezpłatnie. Jest to niezależne od tego, czy należy wymienić jedną, czy obie słuchawki douszne.

Możesz również umówić się na spotkanie w sklepie Apple Store, skontaktować się ze Wsparciem Apple lub znaleźć Autoryzowany Serwis Apple. Zanim którekolwiek z tych miejsc zdecyduje się wymienić wadliwe części AirPods Pro, zostaną one zbadane, aby upewnić się, że kwalifikują się do programu. Części modeli AirPods Pro, w których zostanie potwierdzony problem, zostaną wymienione.

Apple informuje że etui ładujące słuchawek AirPods Pro nie jest uwzględnione w programie wymiany.

Kolejne wersje AirPods Pro mają zostać wydana w przyszłym roku i spekuluje się, że nowy model będzie miał nowy zaokrąglony design bez trzpienia.

źródło: Apple