W których krajach jest większy popyta na PS5 i XBSX?

Zobacz mapę popytu na PS5 i XBSX na świecie – według analityków aż 148 ze 161 krajów preferuje bardziej PlayStation 5.

Mapa: Prognoza sprzedaży konsol PS5 i XBSX na świecie (10/2020)
Mapa: Prognoza sprzedaży konsol PS5 i XBSX na świecie (10/2020)

Kto wygra wojnę na konsole nowej generacji? Wiele zależy od tego, kogo zapytasz, ale pewna brytyjska firma uważa, że ​​będzie to PS5 i pokazuje przytłaczającą przewagę tej konsoli na mapie świata. Analitycy wyszukiwarek internetowych z brytyjskiej firmy Rise at Seven zestawili wyniki wyszukiwania Google i doszli do wniosku, że Sony zachowa tytuł zwycięzcy w przytłaczającej większości krajów na świecie. Zestawione wyniki wyszukiwania dotyczące obu konsol, mogą bowiem określić popyt konsumencki w poszczególnych krajach.

Raport wykazał, że popyt na PlayStation 5 przyćmił zainteresowanie konsumentów konsolą Xbox Series X. Ustalenia Rise at Seven stoją w jaskrawym kontraście z amerykańską wyszukiwarką The Hoth, która stwierdziła na początku tego miesiąca, że ​​sprzedaż XBSX przyćmiewa PS5 w stosunku 2:1.

Według nowej analizy, popyt na konsolę firmy jest większy w 148 ze 161 badanych krajów – zwycięstwo 148-13. Część tego szerokiego marginesu preferencji można przypisać lojalności wobec marki. Rise at Seven zauważa, że ​​od premiery PlayStation w 1994 roku Sony praktycznie opanowało rynek konsol domowych, posiadając aż 84 proc, tego rynku.

Jednak zainteresowanie według kraju niekoniecznie oznacza, że ​​Sony dostarczy więcej jednostek. Odkładając na chwilę na bok nieodłączną niepewność związaną z przewidywaniem sprzedaży za pośrednictwem wyników wyszukiwania w internecie, zastanówmy się, jak rozkłada się bitwa w kilku kluczowych regionach.

Zainteresowanie PS5 jest wyższe niż XBSX o około 14 punktów zarówno w USA, jak i Wielkiej Brytanii. Jednak Microsoft ma 10-proc. przewagę w Chinach. Nawet przy mniejszym udziale, Chiny nadal mają potencjał, aby zwiększyć sprzedaż Xbox o prawie dwukrotność łącznej sprzedaży PS5 w USA i Wielkiej Brytanii. Oczywiście Sony ma prawie 100-proc. przewagę na innym kluczowym rynku gier, a mianowicie w Japonii. Ale nie dziwi fakt, że konsola PlayStation 5 jest faworyzowana przez 98,94 proc. w kraju producenta

Co tak naprawdę oznaczają te wszystkie liczby? Nie jest łatwo zrównać zapytania wyszukiwane w internecie z rzeczywistą sprzedażą. Moim zdaniem nadal szanse są wyrównane. Jak będzie w rzeczywistości? Zobaczymy gdy bitwa się rozpocznie – już po okresie świątecznym.

źródło: TechSpot | Rise at Seven