Region Emilia Romagna zaprasza na spektakle online!

Najsłynniejsze włoskie opery już teraz w Twoim — Region Emilia Romagna zaprasza do oglądania spektakli online na Opera Streaming.

Opera Streaming VOD serwis (logo)

Interesujesz się teatrem i operą? Chętnie bierzesz udział w inicjatywach kulturalnych? To wydarzenie jest z pewnością dla Ciebie! Najsłynniejsze teatry z regionu Emilia Romagna udostępniają dla swoich widzów bezpłatne spektakle online. Już teraz możesz obejrzeć Operę Verdiego lub spektakl Pucciniego nie wychodząc z domu. Odwiedź platformę Opera Streaming i poczuj niezwykły włoski klimat prosto z regionu Emilia Romagna!

Bogata oferta włoskiego regionu znad Adriatyku

Region Emilia Romagna słynie nie tylko z urokliwych krajobrazów czy doskonałego jedzenia – miasta, takie jak Modena, czy Ferrara mogą szczycić się także bogatą ofertą kulturalną i artystyczną. Bolonia, stolica region Emilia Romagna, to z kolei najstarsze uniwersyteckie miasto w Europie z zachowanymi do dzisiaj tradycjami.

Kultura i historia spotykają się tam z innowacjami, czego dowodem może być szereg organizowanych wydarzeń online.  Ze względu na ograniczenia obowiązujące do 24 listopada w całym kraju w związku z pandemią, region wychodzi naprzeciw turystom i mieszkańcom, którzy nie mogą osobiście skorzystać z oferty kulturalnej. Dzięki współpracy włoskich instytucji kultury powstała platforma Opera Streaming. Poprzez udostępnianie sztuk operowych i teatralnych, region promuje swój dorobek kulturalny wśród publiczności z całego świata. Oferta przygotowana jest zarówno dla osób, które chętnie biorą udział w spektaklach i wydarzeniach muzycznych, jak i tych, którzy do tej pory nie mieli okazji obejrzeć najpopularniejszych włoskich dzieł.

Najsłynniejsze włoskie spektakle dla widzów z całego świata

Opera Streaming to pierwszy portal z transmisjami bezpłatnych spektakli online we Włoszech. Sztuki prezentowane na kanale YouTube oraz dedykowanej stronie projektu, pochodzą z najsłynniejszych Teatrów Operowych regionu Emilia Romagna. Publiczność z całego świata może obejrzeć na żywo wybrane dzieła z teatrów z Bolonii, Piacenzy, Reggio Emilia, Modeny, Ferrary, Ravenny i Riminii. Platforma powstała we współpracy z włoskimi instytucjami kulturalnymi oraz Uniwersytetem z Modeny i Regio Emilia. Projekt Opera Streaming ma swój początek, dzięki Teatro Net – programowi autorstwa Departamentu Kultury Regionu Emilia Romagna z 2012 r., który umożliwia transmisje na żywo z włoskich teatrów.

Przenieś się na deski wspaniałych włoskich teatrów

W regionie Emilia Romagna skoncentrowanych jest najwięcej teatrów historycznych i muzycznych w całych Włoszech. Każdego roku powstają tam nowe, coraz ciekawsze spektakle słynnych artystów, które zapisują się w historii regionu i muzyki. To miejsce wybitnych twórców takich jak kompozytor Giuseppe Verdi, dyrygent Arturo Toscanini czy tenor Luciano Pavarotti. Każdy z nich wpłynął na rozwój regionu – stał się także częścią muzycznego dziedzictwa Włoch. Wśród spektakli, które znajdują się w ofercie platformy Opera Streaming, można zobaczyć również dzieła tych wielkich mistrzów. Widzowie mogą obejrzeć m.in. “Otello” Giuseppe Verdi’ego pod dyrekcją Orkiestry Teatru Miejskiego w Bolonii już 18 listopada o godz. 20:00 prosto z PalaDozza w Bolonii.

Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie serwisu Opera Streaming.

Występy on-line można obejrzeć również na kanale YouTube serwisu.

Inicjatywa Opera Streaming dostępna jest dla widzów od 25 września 2020 aż do kwietnia 2021 r. Wszystkie spektakle dostępne są bezpłatnie dla widzów na stronie wydarzenia, a także na YouTube.