TOP 5 producentów tabletów w 2019 roku

Apple wciąż dominuje na rynku tabletów — według danych za 2019 rok, kolejnymi liczącymi się graczami pozostają Samsung, Huawei, Amazon oraz Lenovo.

TOP 5 producentów tabletów wg sprzedaży w 2019 roku
TOP 5 producentów tabletów wg sprzedaży w 2019 roku

Wrześniowe wydarzenie firmy Apple – Time Flies, zwykle zarezerwowane dla iPhone’a, dotyczyło w tym roku ukrytych bohaterów firmy. Oprócz najnowszego zegarka Apple Watch Series 6, wtorkowe wydarzenie dotyczyło również oficjalnej prezentacji przeprojektowanego iPada Air 4. generacji — nowego tabletu średniej klasy w ofercie Apple. Zarówno Apple Watch, jak i iPad mają nieszczęście zostać przyćmionymi przez iPhone’a 12, mimo że są liderami w branży.

Przeczytaj także: Apple liderem na rynku tabletów w 2Q 2020 roku

Według szacunków firmy IDC, Apple sprzedało w zeszłym roku 49,9 mln iPadów, w porównaniu z 43,3 mln rok wcześniej. To więcej niż łącznie 48,8 miliona urządzeń dostarczonych przez trzech największych konkurentów, co ilustruje dominację kalifornijskiego giganta na rynku tabletów. Jak pokazuje powyższy wykres, Apple przełamało negatywny trend w zeszłym roku, zwiększając dostawy o 15 procent, pomimo 1-procentowego spadku ogólnej liczby wysyłek tabletów na świecie.

Ponieważ wiele osób pracuje lub uczy się w domu podczas pandemii COVID-19, rynek tabletów powrócił do wzrostu w drugim kwartale 2020 roku. Może to stanowić okazję dla producentów po tym, jak tablety ucierpiały w ostatnich latach z powodu nieustannego wzrostu rozwijających się smartfonów.

źródło: Statista