Przeprojektowana apka PlayStation na iOS-a i Androida

Sony udostępniło przeprojektowaną aplikację PlayStation na urządzenia z systemami iOS i Android, która zawiera czat głosowy, funkcje PS5 i nie tylko.

Nowa aplikacja mobilna PlayStation na iOS-a i Androida

Sony wypuściło dziś zupełnie nową aplikację mobilną PlayStation na urządzenia z systemami iOS i Androida, której celem jest „wzmocnienie połączeń ze znajomymi i grami, w które uwielbiasz grać, nawet gdy jesteś z dala od konsoli”. Nowa aplikacja została całkowicie przeprojektowana, dodano do niej czat głosowy, integrację z PlayStation Store i ekskluzywne funkcje nadchodzącej konsoli PlayStation 5.

Od dzisiaj, oficjalna aplikacja PlayStation zacznie się pojawiać globalnie w ramach aktualizacji obecnej wersji na urządzeniach mobilnych z systemami iOS (12.2 lub nowszym) i Android (6.0 lub nowszym). Aplikacja PlayStation App wprowadza nowe funkcje, takie jak czat głosowy, natywna integracja z PS Store i płynniejsze wrażenia w zupełnie nowym wyglądzie.

Dostępnych jest wiele nowych, godnych uwagi funkcji, a gdy PS5 wyląduje 12 listopada na pierwszych rynkach, będzie można zalogować się na konsoli, zdalnie uruchamiać gry z aplikacji, zarządzać pamięcią masową i nie tylko.

Sprawdź nową aplikację w filmie promocyjnym:

Nowej funkcje aplikacji PS App

  • Zaktualizowany interfejs użytkownika – pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest elegancki nowy interfejs użytkownika przeprojektowanej aplikacji PS. Nowy ekran główny pozwala szybko sprawdzić, w co grają Twoi znajomi, i uzyskać dostęp do szczegółowych informacji o ostatnio granych grach, w tym do listy trofeów.
  • Integracja wiadomości – aby zapewnić ujednolicone wrażenia, funkcja aplikacji PS Messages zostanie teraz zintegrowana ze zaktualizowaną aplikacją PS, dzięki czemu możesz bezproblemowo wysyłać wiadomości do znajomych w jednym miejscu. W ramach tej integracji PS Messages nie będą już dostępne jako samodzielna aplikacja. Twoje istniejące wiadomości i wątki w Wiadomościach PS zostaną przeniesione do zaktualizowanej aplikacji PS.
  • Czat głosowy i grupy imprezowe – możesz teraz tworzyć grupy imprezowe z poziomu aplikacji PS i czatować głosowo nawet z 15 innymi znajomymi za pośrednictwem telefonu komórkowego. Uwaga dla fanów: zespół PlayStation przygląda się Waszym opiniom na temat zmian w imprezach wprowadzonych w aktualizacji oprogramowania systemu PS4 8.00.
  • Natywnie zintegrowany PlayStation Store i zdalne pobieranie – nowe, natywne środowisko PS Store umożliwia szybkie i płynne zakupy oraz przeglądanie, z możliwością zdalnego pobierania gier i dodatków bezpośrednio na PS4 i PS5.
  • Nowe funkcje PS5 – gdy pojawi się PS5, będziesz mógł zdalnie uruchamiać gry, zarządzać pamięcią masową na konsoli, jeśli zabraknie Ci miejsca podczas pobierania gry, będziesz mógł szybko zalogować się na PS5 bezpośrednio z aplikacji PS.
  • Wszystkie najnowsze wiadomości PlayStation – pojawia się zakładka Eksploruj z wiadomościami od twórców gier i zawartością bloga PS, dzięki którym będziesz na bieżąco ze światem PlayStation.

Aby korzystać z aplikacji, potrzebujesz konta PlayStation Network.

Nowe aplikacje na PlayStation iOS i Android są dostępne od dziś w App Store i Google Play Store.

źródło: PlayStation Blog