TVision Live TV – nowa usługa telewizyjna od T-Mobile w USA

Usługa TVision od T-Mobile to pakiet dla klientów mobilnych w Stanach Zjednoczonych, który ma pomóc im zrezygnować z usług kablowych.

TVision by T-Mobile

Operator komórkowy T-Mobile w Stanach Zjednoczonych po cichu zaczął wkraczać do salonów użytkowników już w zeszłym roku, ale propozycja operatora, aby dotrzeć do widzów telewizyjnych, została zaprezentowana rano. W ramach swojej najnowszej inicjatywy UnCarrier, T-Mobile ogłosił uruchomienie TVision, serii usług przesyłania strumieniowego over-the-top, które obiecują uczynić proces rezygnacji z kabla tak tanim i tak prostym, jak to tylko możliwe.

Ludzie są gotowi na prawdziwy wybór i prawdziwą zmianę w korzystaniu z telewizji domowej, być może w tym roku bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – powiedział Mike Sievert – dyrektor generalny T-Mobile .

Uzależnieni od telewizji na żywo użytkownicy będą mogli skorzystać z pakietu TVision Live, którego cena zaczyna się od 40 USD miesięcznie za ponad 30 kanałów, w tym ABC, Bravo, CNN, NBC, ESPN i inne. Za dodatkowe 10 USD miesięcznie mogą skorzystać z TVision Live+, pakietu sportowego, który obejmuje The NFL Network, ESPNU i The Golf Channel. Na szczycie hierarchii transmisji na żywo znajduje się TVision Live Zone, która obejmuje wszystkie pozostałe kanały oraz NFL Red Zone.

Są jeszcze inne pakiety: TVision VIBE, który oferuje programy na żywo i na żądanie z kanałów takich jak AMC, BET, Discovery, MTV i nie tylko za 10 USD miesięcznie. A jeśli kogoś nie interesują pakietu, TVision CHANNELS pozwala płacić tylko za wybrane kanały takie jak Starz, Showtime czy Epix.

Pakiety TVision od T-Mobile (USA, 10/2020)

Jeśli chodzi o ceny, T-Mobile ma tutaj bardzo konkurencyjną gamę ofert. Niezależnie od planu, użytkownicy potrzebują dodatkowego sprzętu, jeśli chcą oglądać TVision na telewizorze. W tym przypadku można dokupić urządzenie za 50 USD zwane TVision Hub, klucz sprzętowy do transmisji strumieniowej z Android TV za 50 USD, który łączy się z wyświetlaczami przez HDMI. Można też streamować kanały na Apple TV.

Jeśli jest jeden znaczący haczyk – TVision nie będzie dostępne dla wszystkich naraz. Usługi przesyłania strumieniowego mają zostać uruchomione w niedzielę 1 listopada 2020 roku, ale falami i tylko dla klientów T-Mobile korzystających z abonamentów. Jeszcze w tym miesiącu TVision stanie się dostępna dla klientów Sprint T-Mobile odziedziczonych po fuzji. Dopiero w jakimś nieokreślonym momencie w przyszłym roku TVision stanie się dostępna dla każdego, kto tego chce.

Według Dwayne’a Benefielda, wiceprezesa firmy T-Mobile ds. rozrywki (i byłego szefa Sony Vue), ma to na celu częściowo pomóc w zarządzaniu jakością usługi, ponieważ T-Mobile wciąż walczy o kolejnych użytkowników. Ale druga część tej przedłużonej strategii wdrażania polega na dalszym zachęcaniu do przejścia do T-Mobile.

Szczerze mówiąc, nikt nie zgadnie, ile osób faktycznie zmieniłoby dostawców bezprzewodowych tylko po to, aby uzyskać dostęp do dobrych ofert dotyczących treści strumieniowych, ale zobaczymy, czy podejście T-Mobile może zwabić więcej klientów niż obietnica, powiedzmy, darmowego HBO Max .

źródło: T-Mobile | Engadget