Jak wytrzymały jest ekran iPhone’a 12?

Pierwsze testy wytrzymałościowe iPhone’a 12 pokazują, że ceramiczna osłona ekranu jest mocniejsza i bardziej odporna na zarysowania niż szkło iPhone’a 11.

Test Ceramic Shield iPhone'a 12

Nowe modele iPhone’a 12 firmy Apple posiadają ochronę wykonaną ze szkła Ceramic Shield, które ma nanoceramiczne kryształy wtopione bezpośrednio w szkło, aby zwiększyć jego trwałość. Według Apple’a, Ceramic Shield zapewnia czterokrotnie lepszą ochronę przed upadkiem niż szkło używane w modelach iPhone’a 11. Na kanale YouTube MobileReviewsEh pojawiło się wideo z przeprowadzonych kilku testów na iPhonie 12. Testy wykonano za pomocą miernika siły, aby porównać jego wytrzymałość z iPhone’em 11.

Miernik siły, który mierzy nacisk w niutonach, wskazał, że iPhone 11 był w stanie wytrzymać siłę 352 niutonów, podczas gdy iPhone 12 wytrzymał siłę 442 niutonyów Ceramiczna tarcza ‌iPhone’a 12‌ jest zatem znacznie trwalsza niż szklana obudowa, którą posiada ‌iPhone 11‌.

W osobnym teście na zarysowania iPhone 12 był w stanie wytrzymać zadrapania kluczami, monetami, kamieniami i nożem do pudełek, które nie pozostawiły rys na wyświetlaczu.

W teście twardości Mohsa, model telefonu iPhone 11 posiada rysy w przypadku zarysowań w skali twardości 6 i 7, podczas gdy na iPhonie 12‌ dostrzeżono drobne zadrapania w przypadku twardości równej 7. Twardość 8 pozostawia znaczące rysy na obu modelach. Dla porównania, przedmioty o twardości 8 w skali Mohsa mogą również zarysować szafirową soczewkę iPhone’a.

Krawędzie nie były szczególnie wytrzymałe, a tylne szkło iPhone’a 12 wydawała się rysować równie łatwo jak tylna szyba iPhoe’a 11.

Teraz, gdy modele ‌iPhone 12‌ i 12 Pro są dostępne w sprzedaży, w najbliższych dniach powinniśmy zobaczyć kolejne testy upadku i wytrzymałości, które pozwolą nam lepiej zrozumieć, jak Ceramic Shield wypada w porównaniu ze szkłem wcześniejszych iPhone’ów.

Należy pamiętać, że tego rodzaju testy siły i testy upuszczania nie zawsze dają takie same wyniki i mogą się różnić w zależności od miejsca przyłożenia miernika siły lub kąta, pod jakim przypadkowo spada iPhone, dlatego zawsze najlepiej jest go używać ostrożnie i nim rzucać, bez wzgledu na to, czy posiada ochronę Ceramic Shield czy nie.

źródło: MacRumors | MobileReviewsEh