Jak wspomnieć kogoś w iMessage pod iOS 14?

System iOS 14 umożliwia tworzenie wzmianek o kimś na czacie prywatnym i grupowym w wiadomościach iMessage – sprawdź jak to zrobić?

Aplikacja Wiadomości na iPhone’a z najnowszym systemem iOS 14 pozwala teraz bezpośrednio wspominać osoby uczestniczące w rozmowie – zarówno w rozmowie z jedną osobą jak i na czacie grupowym. Warunkiem jest używanie przez wszystkich uczestników rozmowy iMessage. Wszystko, co musisz zrobić, aby wspomnieć (oznaczyć) kogoś, to wpisać jego imię, dotknąć je, aby wybrać pojawiającą się ikonę kontaktu. Jeśli wyłączysz alerty dla rozmowy grupowej, otrzymasz powiadomienie tylko wtedy, gdy zostaniesz w ten sposób oznaczony. Ta funkcja znana jest już od dłuższego czasu w innych komunikatorach, np w Messagerze Facebooka.

Jeśli chcesz ograniczyć rozpraszające powiadomienia, możesz dostosować grupę tak, aby otrzymywać powiadomienia tylko wtedy, gdy zostaniesz wspomniany przez kogoś w danym wątku. Ta funkcja działa tylko wtedy, gdy każdy członek grupy używa iMessage – jeśli jest to grupa mieszana z uczestnikami niekorzystającymi z iMessage, nie można nikogo oznaczyć w grupie.

Jak wspominać uczestników rozmowy w iMessage?

  1. Otwórz aplikację Wiadomości na swoim iPhonie i otwórz istniejącą rozmowę albo wiadomość grupową lub utwórz nową. Każdy członek grupy lub rozmowy musi być użytkownikiem iMessage.
  2. Zacznij pisać wiadomość. W wiadomości podaj nazwę członka grupy. Gdy skończysz wpisywać imię osoby, powinieneś zobaczyć, że imię zmieniło kolor na jasnoszary.
  3. Stuknij nazwę. Powinno pojawić się wyskakujące okienko z imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem lub awatarem osoby, jeśli takie posiada.
Oznaczanie (wspominanie) osób w iMessage (iOS 14)
  1. Stuknij wyskakujące okienko. Nazwa powinna zmienić kolor na niebieski w polu wprowadzania tekstu. W ten sposób zrobisz wzmiankę o danym kontakcie w konwersacji.
  2. Zakończ wiadomość i wyślij ją jak zwykle. Po wysłaniu nazwa zostanie pogrubiona.

Jak otrzymywać powiadomienia iMessage tylko wtedy, gdy zostaniesz wspomniany w czacie grupowym lub rozmowie?

Możesz dostosować alerty czatu grupowego, aby otrzymywać powiadomienia o nowych wiadomościach tylko wtedy, gdy ktoś w rozmowie wspomnie o Tobie (oznaczy Cię).

  1. Otwórz aplikację Wiadomości na swoim iPhonie i otwórz istniejącą wiadomość.
  2. Stuknij nazwy w grupie u góry ekranu.
  3. Wybierz „informacje”.
  4. Przewiń w dół i włącz Ukryj alerty, przesuwając przycisk w prawo, a następnie stuknij Gotowe.
Ukryj alerty w iMessage (iOS 14)

źródło: Apple