Serial „Miasto niedźwiedzia” dostępny już na HBO GO

„Miasto niedźwiedzia” to opowieść o nadziei, która jednoczy niewielką społeczność, tajemnicach, które tworzą w niej podziały i ludzkiej odwadze, by sprzeciwić się większości.

Miasto Niedźwiedzia (Björnstad)

Ekranizacja głośnego bestsellera Fredrika Backmana zatytułowana Miasto niedźwiedzia (tyt. oryg. Björnstad, ang. Beartown) dostępna jest do obejrzenia w serwisie HBO GO. Björnstad tętniło kiedyś życiem, ale teraz zarastają je drzewa. Lokalna młodzieżowa drużyna hokejowa ma duże szanse, by wygrać półfinał krajowego turnieju i wszystkie nadzieje spoczywają teraz na barkach młodych zawodników. Jest to dla nastolatków wielkie obciążenie, które staje się katalizatorem dramatycznych wydarzeń.

Akt przemocy wobec młodej dziewczyny burzy jej życie i jednocześnie dzieli społeczność miasteczka. Wysuwane oskarżenia szerzą się wśród mieszkańców, z których każdy ma swoją opinię w tej sprawie. Szwedzki serial HBO Europe oparty na głośnej na całym świecie powieści o tym samym tytule autorstwa Fredrika Backmana.

Reżyserem produkcji jest wielokrotnie nagradzany Peter Grönlund (Goliath, Drifters). Za scenariusz odpowiadają nominowani do nagrody Emmy – Anders Weidemann (30 Degrees in February), Antonia Pyk i Linn Gottfridsson. W rolach głównych w serialu występują: Ulf Stenberg (Zjazd absolwentów), Aliette Opheim (Czarne jezioro), Tobias Zilliacus (Hipnotyzer), Miriam Ingrid i Oliver Dufaker.

Trzon tej historii stanowią młodzi hokeiści z miejskiej młodzieżowej drużyny hokeja, dla których jest to debiut na ekranie.

Serial można juz obejrzeć w serwisie HBO GO:

Oglądaj na HBO GO

źródło: HBO Polska