iPhone 12 słabszy niż iPad Air 4 i z gorszym GPU niż iPhone 11 pro!

Najnowszy iPhone 12 przegrywa testach AnTUTU z iPadem Air 4, a także pozostaje w tyle za iPhone’em 11 Pro pod względem wydajności grafiki.

Najnowszy procesor Apple’a A14 Bionic to pierwszy dostępny na rynku 5-nanometrowy SoC, który zasila nie tylko nową linię iPhone’a 12, ale także iPada Air 4. Apple twierdzi, że procesor i karta graficzna chipa są o około 50 procent szybsze w porównaniu do konkurencyjnych układów SoC innych smartfonów. Mówi się nawet, że nowy chipset jest wystarczająco dobry, aby rzucić wyzwanie laptopom pod względem wydajności.

Wyniki testów porównawczych, które wyciekły, sugerują, że jest to znacząca poprawa w porównaniu z A13 Bionic, na którym opiera się iPhone 11. Jednak Apple najwyraźniej ograniczyło wydajność A14 Bionic na iPhonie 12.

Witryna benchmarkingowa AnTuTu przetestowała A14 umieszczony w najnowszych iPadach i iPhone’ach. iPad Air 4 uzyskał więcej punktów niż iPhone 12 w teście porównawczym, mimo że jest oparty na tym samym chipie. Testowane urządzenia miały taką samą konfigurację pamięci.

testy AnTuTu iPhone 12 i iPad Air 4

iPad Air 4 uzyskał ogólny wynik, który jest o prawie 17 proc. wyższy niż w przypadku iPhone 12. Procesor tabletu jest o 9,5 proc. szybszy od procesora iPhone’a i zapewnia o 30 proc. wyższą wydajność grafiki.

Testerzy uważają także, że ​​wydajność A14 na iPhonie 12 została ograniczona ze względu na stosunkowo mniejszą pojemność baterii, aby zapobiec problemom z przegrzaniem. To samo można powiedzieć o iPhonie 12 Pro, patrząc na jego rzekome wyniki. Ponieważ iPhone 12 Pro Max najwyraźniej ma znacznie większą baterię niż iPhone 12 Pro, spodziewamy się, że będzie on dorównywał wydajności iPada Air 4.

Porównanie wydajności: iPhone 12 vs iPad Air 4 vs iPhone 11 pro
Porównanie wydajności: iPhone 12 vs iPad Air 4 vs iPhone 11 pro

Według wyników AnTuTu wynika również, że iPhone 11 Pro jest lepszy od iPhone’a 12 w teście GPU, mimo że ten ostatni ma szybszy procesor graficzny.

A13 Bionic jest już całkiem sprawnym chipem, a najnowsze porównanie każe zastanowić się, czy A14 Bionic na nowych iPhone’ach będzie czymś przełomowym dla przeciętnego użytkownika, oprócz tego, że daje mu prawo do przechwałek.

źródło: AnTuTu | phoneArena