Skacz na przód w „Shadow Frog”, bo pościg trwa!

Płazi protagonista w tej grze może i ma 20 pikseli wzrostu, ale nie brak mu odwagi — w „Shadow Frog” wcielisz się w żabę, która musi przedostać się przez sieć niebezpiecznych jaskiń.

Gra mobilna „Shadow Frog”

Stuknij w ekran raz, a żaba śmiało pobiegnie naprzód, stuknij ponownie, a przeskoczy pułapki i wrogów. Ale jest też inne zagrożenie — nad podziemiami ciąży klątwa, która ożywiła cień naszego bohatera. Powtarza on wszystkie ruchy żaby chwilę po niej, zmieniając każdy poziom w ekscytujący pościg. Jeśli cień dogoni płaza, to koniec, więc oczywiście każdy poziom został zaprojektowany tak, by doprowadzić do Waszej konfrontacji. Szukając trzech złotych kluczy, które odblokują kolejny etap, musisz często zawracać, co wiąże się z koniecznością wymyślania sprytnych sposobów na uniknięcie cienia.

Gdy podążą za Tobą złowrogi cień, by przetrwać, musisz myśleć szybko.

Poziomy są nieduże, ale skomplikowane, więc znalezienie najszybszej drogi prowadzącej od jednego klucza do drugiego chwilę potrwa. Małe ogniska to punkty kontrolne, od których możesz zacząć ponownie, gdy powinie Ci się noga. Jeśli zdarzy się to kilka razy, możesz przejść etap bez towarzystwa cienia.

Mimo to warto spróbować jeszcze raz, bo gra nagrodzi Cię naklejką za bezbłędne przejście etapu: oznacza ono zdobycie wszystkich trzech kluczy w jednym podejściu oraz uniknięcie spotkania z cieniem i wpadnięcia na kolce.

32 poziomy, rankingi i kilka dobrze ukrytych sekretów — Shadow Frog to kolejny hit od niezależnego studia Oddrok.

źródło: App Store Polska