„Disco Elysium” na PC i smartfonach

Sprawdź grę „Disco Elysium” w stylu Game Boya, w którą można grać także w przeglądarce na PC i urządzeniach mobilnych.

Disco Elysium (Game Boy Style)

Gra Disco Elysium była jednym z najlepszych tytułów w 2019 roku. Jej atrakcyjność wynika raczej z narracji i dialogów w grze, a nie z jakiejkolwiek nowatorskiej grafiki, co pozwoliło teraz na stworzenie zabawy w stylu Game Boya. W Disco Elysium można grać w przeglądarce, na urządzeniach mobilnych, a nawet przez jeden z 8-bitowych handheldów Nintendo. Aby uczcić pierwszą rocznicę Disco Elysium, projektant UI i grafik Colin Brannan wraz z GB Studio opracował wersję w stylu Nintendo Game Boy. Grafika została przerobiona na klasyczny styl gier RPG na Game Boya, takich jak seria Final Fantasy i Legend of Zelda.

Ta wersja, to skrócona sekcja z wersji na PC, która ucina dialog, a 24 umiejętności zostały zebrane w cztery kategorie. Gracze mogą wybrać archetyp, a mechanizm rzucania kośćmi został zmieniony: nieudane rzuty dają +1 do odpowiedniego limitu umiejętności, a udane rzuty dodają +1 do tej umiejętności.

Dla tych, którzy chcą jak najbardziej autentycznego doświadczenia, udostępniono do pobrania ROM i zainstalowania go na kartridżu flash, aby grać na prawdziwym Game Boyu.

Klasyczne urządzenie Nintendo nie jest jedynym urządzeniem przenośnym, na którym można grać w Disco Elysium. Wielokrotnie nagradzana gra RPG pojawi się na konsoli Nintendo Switch, chociaż wciąż nie wiemy dokładnie, kiedy; deweloper ZA/UM nie podał żadnych aktualizacji, odkąd ogłosił, że „nastąpi to wkrótce” w kwietniu.

W maju Disco Elysium otrzymało aktualizację, która pozwoliła jej działać na najbardziej przypominających skrzynki na ziemniaki komputerach PC, wymagając tylko Intel Core 2 Duo, zintegrowanej grafiki i 2 GB pamięci RAM. Działa również na komputerach MacBook Pro, iMac i Mac Minis wyprodukowanych od 2009 roku.

źródło: TechCrunch