Teraz dodasz muzykę do snapów na iPhonie!

Snapchat wreszcie pozwala użytkownikom dodawać muzykę do swoich snapów – ta funkcja sprawia, że ​​Snapchat jest trochę bardziej podobny do Instagrama i TikToka.

Nowa funkcja Sounds w aplikacji Snapchat - dodawanie muzyki do snapów

Snapchat wreszcie wprowadza możliwość dodawania muzyki do snapów. Firma zaktualizowała swoją aplikację o nową funkcję muzyczną o nazwie Sounds (z ang. dźwięki), która pozwala użytkownikom dodawać utwory, które będą odtwarzane wraz z ich postami. Funkcja jest już dostępna dla wszystkich użytkowników Snapchata na urządzenia z systemem iOS (nie ma jeszcze informacji co z wersją apki na Androida).

Aktualizacja, którą Snap zaczął testować w sierpniu, jest podobna do funkcji muzycznej Instagrama: użytkownicy mogą przeglądać wybrane utwory i dodawać klip do swoich snapów. Gdy inny użytkownik otworzy przystawkę z muzyką, może przesunąć palcem w górę, aby dowiedzieć się więcej lub otworzyć ją w aplikacji do przesyłania strumieniowego.

W tej chwili dostępnych jest tylko kilka utworów (w tym nowy utwór Justina Biebera, który jest prezentowany w Snapchacie jako „ekskluzywny”), więc wybór muzyki w aplikacji nie jest tak obszerny, jak ten, który można znaleźć na Instagramie lub TikToku . Ale Snap zawarł wiele umów z wydawcami, które z czasem powinny pomóc firmie w uzupełnieniu katalogu.

Firma pracuje również nad inną funkcją podobną do tej z TikToka, która pozwoli użytkownikom dodawać własne dźwięki do snapów. Ta aktualizacja ma się pojawić „w najbliższych miesiącach”.

źródło: Snap Inc. | Engadget