Netflix przedstawia długo oczekiwany zwiastun filmu „Mank” Davida Finchera

Oryginalny film Netflixa zatytułowany „Mank”, to historia Finchera zdobywcy Oscara Garym Oldmanem i jego zmarłym ojcem, Jackiem Fincherem.

Mank (Netflix, 2020, David Fincher)

Długie oczekiwanie na nowy materiał filmowy Davida Finchera zakończyło się dzięki premierze pierwszego zwiastuna filmu Mank – pierwszego filmu fabularnego reżysera od czasu kinowej premiery Gone Girl w 2014 roku. Obok The Trial of the Chicago 7 Aarona Sorkina i Hillbilly Elegy Rona Howarda, Mank Finchera jest jednym z najlepszych kandydatów do Oscara w tym roku. Mank będzie miał wcześniej swoją premierę kinową, zanim pojawi się serwisie Netflix na początku grudnia.

Mank to wyjątkowy projekt pełen pasji Finchera, którego scenariusz napisał jego ojciec Jack, zanim zmarł w kwietniu 2003 roku. Fabuła koncentruje się na Hermanie J. Mankiewiczu, zdobywcy Oscara współautorze Obywatela Kane’a, kiedy pokonuje osobistą i zawodową walkę, aby ukończyć scenariusz kultowego dramatu Orsona Wellesa. W obsadzie znaleźli się Tom Burke jako Welles a także Amanda Seyfried jako Marion Davies, Charles Dance jako William Randolph Hearst, Tom Pelphrey jako Joseph L. Mankiewicz i Lily Collins jako sekretarka Manka Rita Alexander.

Oglądamy Hollywood lat 30. oczami zgryźliwego i uzależnionego od alkoholu scenarzysty, Hermana J. Mankiewicza, który próbuje dokończyć pracę nad „Obywatelem Kane’em”.

Jak zwykle Fincher zebrał gwiazdorską ekipę, aby ożywić Manka. Oryginalną ścieżkę dźwiękową filmu napisali Trent Reznor i Atticus Ross, wieloletni kompozytorzy reżysera i zdobywcy Oscara za film The Social Network. Aby zachować klimat filmu z epoki, Reznor i Ross polegali tylko na instrumentach, które byłyby wtedy dostępne, co oznacza, że ​​fani nie powinni oczekiwać muzyki opartej o syntezatory i elektronikę. Film kręcony był przez operatora Erika Messerschmidta, który jako pierwszy pracował z Fincherem jako gaffer przy Gone Girl, zanim pracował przy kilku odcinkach drugiego sezonu Mindhuntera. Nowy film Finchera jest czarno-biały, aby wyglądał i oddawał atmosferę filmów z lat 30.

Netflix udostępni Manka 4 grudnia 2020 roku. Ograniczona premiera kinowa jest planowana na listopad. Obejrzyj pierwszy oficjalny zwiastun dramatu na powyższym playerze. Rozszerzona wersja zwiastuna (poniżej) jest dostępna wyłącznie na Reddicie przez ograniczony czas.

Oglądaj od 4 grudnia na Netfliksie:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: IndieWire | Netflix