„Wolfwalkers” pojawi się na Apple TV+ 11 grudnia

Animowany film przygodowy pt. „Wolfwalkers” pojawi się na Apple TV+ 11 grudnia 2020 roku – obejrzyj oficjalny zwiastun.

Wolfwalkers (Apple TV+, 2020)

Apple w końcu podało datę premiery swojego pierwszego filmu animowanego. Wolfwalkers zadebiutuje wyłącznie w usłudze strumieniowego przesyłania wideo Apple TV+ 11 grudnia 2020 roku. Film wyprodukowało studio Cartoon Saloon, które stworzyło nominowany do Oscara The Secret of Kells (pol. Sekret z Kells). Akcja rozgrywa się w średniowiecznej Irlandii i opowiada historię dwóch dziewczyn, które zmieniają się w wilki. Oficjalny zwiastun został wydany przez Apple’a w miniony czwartek.

Wolfwalkers opowiada o walce mieszkańców miasta z magicznymi mieszkańcami lasu: Robyn Goodfellowe, córka wilkołaka, przyjeżdża do Irlandii ze swoim ojcem. Ale kiedy zaprzyjaźnia się z dziką dziewczyną, zostaje przemieniona… w dokładnie to, co jej ojciec ma zniszczyć.

Poczuj klimat filmu oglądając poniższy zwiastun.

Wolfwalkers trafi na Apple TV + w grudniu, ale podobno będzie można go obejrzeć także kinach. Premiera kinowa w Wielkiej Brytanii spodziewana jest 30 grudnia 2020 roku.

Chociaż będzie to pierwszy film animowany w serwisie streamingowym Apple TV+, to widzowie mogą obejrzeć tam już kilka seriali animowanych. Jest tam Central Park, komedia muzyczna Lorena Boucharda, który zdobył nagrodę Emmy za Bob’s Burgers. Jest też serial edukacyjny Snoopy in Space, który był nominowany do wielu nagród Daytime Emmy Awards.

The Secret of Kells był nominowany do Oscara za najlepszy film animowany w 2010 roku. Kolejny projekt studia, Song of the Sea, był nominowany do Oscara w tej samej kategorii w 2015 roku.

źródło: Apple TV+