iPhone 12 zobaczymy 13 października podczas „Hi Speed”

Konferencja firmy Apple pod hasłem „Hi, Speed”, podczas której zostaną zaprezentowane nowe iPhone’y 12 odbędzie się 13 października 2020 roku.

Apple Event „Hi Speed” iPhone 12 (13 października 2020 r. o godz. 19.00)

Firma Apple oficjalnie zapowiedziała konferencję dotyczącą iPhone’a 12, które odbędzie się w przyszły wtorek 13 października 2020 roku o godzinie 19:00 czasu polskiego – link i player do transmisji online na żywo znajdziesz poniżej. Hasło tegorocznej imprezy brzmi „Hi, Speed” i w połączeniu z towarzyszącą grafiką już wywołuje spekulacje na temat tego, co Apple przygotowało na to wydarzenie. Na zaproszeniu dominuje ciemnoniebieski kolor z pomarańczowymi i niebieskimi eksplodującymi okrągłymi pierścieniami wokół logo Apple’a. Najbardziej oczywiste spekulacje można wyciągnąć po prostu ze sloganu „Hi, Speed”. To wyraźne odniesienie do dwóch funkcji iPhone’a 12 – łączności 5G i procesora A14.

Podczas gdy Apple już zaprezentowało możliwości procesora A14 Bionic, wprowadzając go z iPadem Air, spodziewamy się, że Apple naprawdę zwiększy moc architektury A14, ogłaszając iPhone’a 12. Jeśli chodzi o nowy standard bezprzewodowy 5G, różne raporty sugerują, że będzie ono obecne w całej linii iPhone’ów 12.

Niebieski odcień zaproszenia może również wskazywać na opcję koloru „Midnight Blue”, który podobno pojawi się w ofercie iPhone’ów 12 – tak się składa, że ​​pasuje do nowego niebieskiego Apple Watch Series 6.

Pierścienie na zaproszeniu, a także to, co widzimy w ukrytych elementach AR na stronie Apple Events, przywołują na myśl Siri. Uważa się, że Apple pracuje nad mniejszym i teoretycznie tańszym HomePodem, który oczywiście byłby sterowany za pomocą poleceń asystenta Siri. Inni spekulują, że pierścienie mogą być odniesieniem do okrągłych AirTagów firmy Apple, które również mogą zostać ogłoszone podczas tego wydarzenia. Niektórzy przypuszczają, że pierścienie reprezentują fale dźwiękowe, co ponownie wskazuje na mniejszy model HomePoda i być może słuchawki nauszne AirPods Studio.

Jak oglądać wydarzenie Apple „Hi, Speed” poświęcone nowym modelom telefonu iPhone 12 na YouTubie?

Zaraz po ogłoszeniu wydarzenia dotyczącego iPhone’a 12 na swojej stronie firma Apple opublikowała już player z licznikiem do transmisji na żywo na YouTubie – poniżej player z licznikiem.

Apple w ciągu ostatnich kilku lat intensywniej wykorzystywało swój kanał w serwisie YouTube do swoich wydarzeń, mimo że transmituje je również za pośrednictwem aplikacji na Apple TV i stronie internetowej wydarzenia. Na przykład, dzięki wrześniowej konferencji online „Time Flies”, cała transmisja była natychmiast dostępna do ponownego odtworzenia na YouTubie.

Transmisje Apple na żywo z YouTube’a często wyprzedzały o kilka sekund transmisje z poprzednich wydarzeń w witrynie, co sprawia, że ​​jest to preferowany wybór, zwłaszcza, że nie ma już aplikacji Apple Events.

Apple zamieściło także zabawny easter egg w rzeczywistości rozszerzonej podczas przeglądania witryny wydarzeń na iPhonie lub iPadzie.

źródło: Apple | 9TO5Mac