Instagram przywraca klasyczną ikonę z okazji 10. urodzin!

Jeśli pamiętasz czasy, kiedy Instagram miał ikonę aparatu polaroid, to teraz możesz ją ustawić – wszystko z okazji 10-lecia aplikacji!

Ikony Instagram z okazji 10. urodzin (6 października 2020)

Instagram wystartował dziesięć lat temu, dokładnie 6 października 2010 roku – to właśnie tego dnia aplikacja do udostępniania zdjęć po raz pierwszy trafiła do sklepu App Store, z którego mogli ją pobrać użytkownicy, kilka miesięcy po premierze iPhone’a 4. Z tej okazji Instagram dodał do swojej obecnej aplikacji mobilnej ciekawego easter egga, które pozwala na zmianę ikony wyświetlanej na ekranie głównym smartfona.

Dostępne ikony obejmują klasyczne projekty aparatów w stylu Polaroid, które były używane przez ponad pięć lat. Obecne logo ma również różne motywy, w tym kolory tęczy (równość) i opcje monochromatyczne. Aktualizacja aplikacji zawiera również inną funkcję: prywatną mapę i archiwum historii (Stories) z ostatnich trzech lat.

Aby uzyskać dostęp do nowych ikon, przejdź do Ustawień w aplikacji i przeciągnij palcem w dół po ekranie, aby wyświetlić niektóre emoji. Gdy przesuniesz wystarczająco daleko w dół, ikony zostaną odblokowane i zobaczysz wiadomość od Instagrama, o następującej treści:

? Świętujemy nasze urodziny – w tym miejscu proponujemy Ci zmianę ikony aplikacji na Twoją ulubioną ikonę widoczną poniżej. Dziękujemy Ci za to, że tworzysz nasza historię i korzystasz z Instagramu, aby dzielić się swoim życiem.

Oto przykład, jak to działa:

Wydaje się, że ikony wciąż są w trakcie wdrażania, ponieważ jeszcze nie wszyscy użytkownicy mogą je zobaczyć – jeśli nie widzisz sprawdź za jakiś czas.

Niestety, wygląda na to, że możliwość zmiany ikony Instagrama będzie dostępna tylko w październiku. Wiadomość na Instagramie brzmi: „w tym miesiącu zapraszamy Cię do zmiany ikony aplikacji na ulubioną”, więc nie przywiązuj się zbytnio do tego co było.

Zmiana ikony aplikacji Instagram z okazji 10. urodzin (październik 2020)

źródło: Instagram | The Verge