„Bliscy nieznajomi” – trzej bracia ofiarami eksperymentu

Trzech nastolatków, którzy spotkali się przypadkiem, odkrywa, że są trojaczkami rozdzielonymi po narodzinach. Są zachwyceni — dopóki na jaw nie wychodzi prawda.

Kadr z filmu dokumentalnego „Bliscy nieznajomi” (Three Identical Strangers)

Film dokumentalny zatytułowany Bliscy nieznajomi (tyt. oryg. Three Identical Strangers) opowiada historię trojaczków, których rozdzielono tuż po porodzie i bez wiedzy wplątano w coś, co dzisiaj wydawałoby się nieprawdopodobne. Ten wyjątkowy dokument miał swoją premierę na Sundance w 2018 roku, a teraz można go obejrzeć online w serwisie Netflix.

David Kellman, Eddy Galland i Bobby Shafran to główni bohaterowie historii filmu dokumentalnego Bliscy nieznajomi nakręconego przez Tima Wardle’a. Prawda, która po latach wychodzi na jaw może wydawać się dziwniejsza niż fikcja. Tak jest w przypadku Bliskich nieznajomych – filmu dokumentalnego o trojaczkach rozdzielonych po urodzeniu, które dowiedziały się o istnieniu swojego rodzeństwa dopiero 20 lat później – i okrutnych okolicznościach ich adopcji.

Raw, który wyprodukował ten doceniony na festiwalach dokument Tima Wardle’a, ogłosił, że współpracuje z Film4 i Sidney Kimmel Entertainment (SKE) nad fabularną adaptacją tej historii. Niezwykła historia Roberta, Davida i Eddy’ego wywarła ogromne wrażenie na wielu widzach i twórcach, aż trudno uwierzyć, że życie może napisać taki scenariusz. Nie ma jeszcze żadnych informacji na temat obsady w fabularnej wersji tej historii, choć prawdopodobnie będzie to wyjątkowa rola – rzadko zdarza się, że jeden aktor ma szansę zagrać trzy różne postacie w tym samym filmie.

Prawdziwe trojaczki były już gwiazdami w latach osiemdziesiątych, a o tej historii mówiono na całym świecie. Bracia zagrali nawet krótki epizod w filmie Rozpaczliwie sposzukując Susan z Madonną.

Obejrzyj zwiastun:

źródło: Sundance | Netflix