„Forecast” Facebooka dostępny dla wszystkich w USA i Kanadzie

Facebook udostępnił użytkownikom w USA i Kandzie swoją eksperymentalną aplikację do prognozowania o nazwie Forecast – apka ma „zachęcić do wyważonej, pełnej szacunku rozmowy”.

Forecast App (Facebook, 2020)

Serwis społecznościowy Facebook nie słynie z wyważonych rozmów czy wiarygodnych informacji, ale to nie powstrzymuje go przed uruchomieniem Forecast – społecznościowej aplikacji do prognozowania i zbiorowych spostrzeżeń. Forecast ma pozwolić użytkownikom zadawać pytania i przewidywać wyniki. Na przykład, kto wygra wybory w 2020 roku? lub Czy wkrótce będziemy mieć szczepionkę na COVID-19?

Użytkownicy będą mogli przeglądać popularne tematy oraz tworzyć i udostępniać własne przewidywania. Prognozy będzie można śledzić w czasie rzeczywistym i udostępniać na innych platformach.

Chociaż jak na platformę pełną dezinformacji, są powody do sceptycyzmu. Nie pomaga też to, że prognozy sprowadzają się do wyboru binarnego, a istnieją spekulacje, że prognozy mogą wzmocnić istniejące przekonania lub wpłynąć na rzeczywiste wyniki.

Facebook uruchomił wersję beta aplikacji Forecast w czerwcu tego roku, więc przeprowadził już pewne testy. Mówi, że wszystkie treści muszą być zgodne z wytycznymi dotyczącymi moderacji, co oznacza, że ​​wszystkie pytania będą musiały zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem. Czas pokaże, czy te zabezpieczenia będą skuteczne.

Facebook Forecast

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Kanady (Polski też!) mogą od dziś odwiedzać witrynę internetową Forecast. Serwis dostępny jest również jako aplikacja na urządzenia z systemem iOS (ta niestety nie jest dostępna w polskim sklepie App Store).

Pobierz z App Store

źródło: Facebook | Engadget