„Borat 2”: Sacha Baron Cohen powraca, by zniszczyć Amerykę Trumpa

Obejrzyj zwiastun filmu „Borat 2” – tym razem, Borat przyjeżdża do Ameryki, aby zmienić ten kraj w czasie przed wyborami.

Borat Subsequent Moviefilm (AKA Borat 2) Amazon Prime 2020

Czy tego chcemy, czy nie nadchodzi druga część filmu Borat. Amazon udostępnił właśnie oficjalny zwiastun kontynuacji komedii Sachy Barona Cohena, oficjalnie zatytułowany Borat: Subsequent Moviefilm. Mówiąc dokładniej, są to dalsze przygody Borata, który ma dostarczyć łapówkę amerykańskiemu reżimowi, aby przynieść korzyści niegdyś chwalebnemu narodowi Kazachstanu. Chenqui!

Film rozpoczyna się, gdy Borat wraca do Ameryki z córką, mając nadzieję, że „podaruje ją komuś bliskiemu tronowi” (znanemu również jako ktoś na orbicie Białego Domu Donalda Trumpa). Cohen latem kręcił w sekrecie sequel Borata. Fani komika zaczęli się zastanawiać, do czego zmierza, gdy w czerwcu pojawiły się wieści, że Cohen rozbił skrajnie prawicowy wiec w Olympii w Waszyngtonie i przekonał tłum do zaśpiewania z nim rasistowskiej piosenki. Wówczas Cohen pojawił się ubrany w kombinezon i sztuczną brodę i śpiewał o wstrzykiwaniu dzieciom „grypy z Wuhan”.

Kolejny dowcip Cohena wyciekł po tym, jak burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani ujawnił w lipcu, że Cohen pojawił się podczas jego wywiadu w hotelu Mark w Nowym Jorku. W połowie wywiadu z Giulianim mężczyzna uważany za Cohena wpadł w „szalonym” stroju – różowym bikini z koronką pod przezroczystą siateczkową górą. Giuliani nazwał ten żart „absurdem”.

Oprócz skrajnie prawicowych ugrupowań i Giulianiego, w filmie Borat 2 Cohen również nie szczędził satyry na Mike’a Pence’a, Donalda Trumpa i Jeffreya Epsteina. We wrześniu pojawiła się informacja, że Cohen wielokrotnie ryzykował życiem, kręcąc sequel Borata, musiał zakładać kamizelkę kuloodporną przez co najmniej dwa pełne dni kręcenia.

Pierwszy film Borat okazał się sukcesem kasowym w 2006 roku, zarabiając ponad 260 milionów dolarów na całym świecie. Cohen zdobył Złoty Glob dla najlepszego aktora w komedii lub musicalu, a film zdobył nominację do Oscara w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany na 79. ceremonii rozdania Oscarów. Film jest często określany jako jeden z najlepszych filmów komediowych XXI wieku.

Borat 2 zostanie wydany 23 października na Amazon Prime.

źródło: Amazon Prime | IndieWire