Xiaomi pokazało dziś Mi 10T Pro, Mi 10T i Mi 10T Lite

Firma Xiaomi pokazała 3 smartfony serii Mi 10T wydajne urządzenia, które sprawdzą się w pracy, podczas grania i w codziennym użytkowaniu.

Trzy nowe smartfony od Xiaomi: Mi 10T Pro, Mi 10T i Mi 10T Lite są wyposażone w świetne aparaty, ekrany z funkcją AdaptiveSync, wydajne procesory oraz pojemne baterie. Nowe urządzenia chińskiego producenta pozwolą uwolnić kreatywność fanów marki. Mi 10T sprawdzi się zarówno w rękach profesjonalisty, fana oglądania filmów, jak również gracza, natomiast dzięki Mi 10T Lite technologia 5G będzie dostępna dla każdego. 

Kolejny przedstawiciel rodziny Xiaomi z aparatem o ultrawysokiej rozdzielczości 

Xiaomi odegrało znaczącą rolę w rozwoju możliwości obiektywów 108MP – od zaprezentowania pierwszego na świecie smartfonu z aparatem o tej rozdzielczości, po szereg innowacji w fotografii mobilnej wprowadzonych przez firmę tylko w ostatnim roku. Mi 10T Pro, jako kolejny przedstawiciel Xiaomi, został wyposażony w aparat o rozdzielczości 108MP, z możliwością nagrywania filmów w jakości 8K oraz stabilizacji obrazu OIS. Rozdzielczość głównego obiektywu w Mi 10T to 64MP. W obu modelach konfigurację tylnego aparatu dopełniają jeszcze dwa obiektywy – ultraszerokokątny 13MP oraz makro 5MP, natomiast z przodu został umieszczony aparat do selfie o rozdzielczości 20MP. 

Zarówno w oprogramowaniu Mi 10T, jak i Mi 10T Pro, Xiaomi umieściło szereg technologicznych usprawnień. Sześć trybów wykorzystujących długi czas ekspozycji umożliwi każdemu stworzenie artystycznych zdjęć – od trybu “Moving crowd”, który pozwala skupić się na obiekcie przy jednoczesnym, dynamicznym rozmyciu tła, po tryb “Star trails” pozwalającym na tworzenie gwiaździstego, wirującego nieba. Dzięki trybowi “Photo Clones” na jednym ujęciu można uchwycić cztery różne czynności, wykonywane przez jedną osobę. Dodatkowo tryb “Time burst” zadowoli osoby, które uwielbiają tworzyć zdjęcia z ujęć poklatkowych, a następnie przekształcać je w wideo. Dopełnieniem możliwości jakie oferuje oprogramowanie aparatu są filtry Cyberpunk, Gold vibes i Black ice, nadające charakterystyczny klimat każdemu zdjęciu. 

Oba modele zostały wyposażone w nowe funkcje wideo. Tryb Video Clone łączy dwie “historie” w jeden film, natomiast funkcja Dual Video umożliwi tworzenie relacji wideo z dwóch różnych perspektyw, łącząc obraz z przedniego i tylnego aparatu. Z trybem “Time-lapse” dla przedniego aparatu selfie każdy materiał na vlogu będzie bardziej wciągający.

Mi 10T

Płynniejsze działanie z ekranem 144Hz i technologią AdaptiveSync TrueColor

Mi 10T Pro oraz Mi 10T zostały wyposażone w jeden z najlepszych, płaskich wyświetlaczy dostępnych na rynku, umożliwiający odświeżanie ekranu z częstotliwością do 144Hz. Wysoka częstotliwość odświeżania często wiąże się z dużym poborem mocy, jednak dzięki funkcji AdaptiveSync, stworzonej przez Xiaomi, ekran automatycznie wykrywa liczbę klatek emitowanych na ekranie i przystosowuje poziom odświeżania do wyświetlanej treści np. filmów (48Hz), seriali (50Hz), transmisji video (30Hz lub 60Hz), przeglądania social mediów czy grania (nawet do 144Hz). Takie rozwiązanie gwarantuje wrażenia wizualne na najwyższym poziomie przy jednoczesnym optymalnym zużyciu baterii. Ponadto technologia MEMC (Motion Estimation, Motion Compensation) analizuje treści wideo i z pomocą sztucznej inteligencji zwiększa liczbę klatek, co przekłada się na płynniejszy obraz na ekranie. 

Dzięki gamie kolorów P3 oraz technologii TrueColor, ekran wyświetla szeroki zakres dokładnie odwzorowanych kolorów. Tryb Czytania 3.0, dający wrażenie czytania jak na zwykłym papierze, sprawi, że oczy będą się mniej męczyć, a tryb wyświetlania Sunlight 3.0 dostosuje kontrast i kolory w zależności od zastanego natężenia światła. Dzięki wbudowanemu czujnikowi oświetlenia otoczenia 360° ekran może inteligentnie regulować jasność – nawet w warunkach efektu refleksów słonecznych. 

Mi 10T Pro

Qualcomm® Snapdragon 865™

Wyposażone we flagowy układ Qualcomm® Snapdragon™ 865, Mi 10T Pro i Mi 10T oferują wyjątkową efektywność energetyczną, wydajność i łączność 5G, z obsługą szerokiego zakresu pasm, co zapewnia kompatybilność z większą, niż do tej pory, liczbą sieci w wielu krajach. 

Dzięki procesorowi graficznemu Qualcomm® Adreno™ 650 użytkownicy odczują komfort grania podobny jak ten z komputerów gamingowych. Połączenie UFS3.1 i LPDDR5, oznacza, że urządzenia wykorzystują wiodącą w branży smartfonów pamięci ROM i RAM. 

Pojemna bateria 5000 mAh wyposażona w dodatkowe funkcje pozwoli cieszyć się całodziennym użytkowaniem

Mi 10T Pro i Mi 10T mogą pochwalić się jedną z największych baterii wśród flagowców Xiaomi o pojemności baterii 5 000mAh. Optymalizacja baterii znacznie wydłużyła jej czas pracy. Technologia MMT (Middle Middle Tab), szybki i unikalny proces ładowania przewodowego 33W, ładowarka 33W w zestawie, sprawią, że mocy w smartfonie nigdy nie zabraknie. 

Ceny smartfonów 10T zaczynają się od 499 EUR za wersję 6GB+128GB oraz od 549 EUR za wariant 8GB+128GB. Natomiast Mi 10T Pro kosztować będzie od 599 EUR za wersję 8GB+128GB oraz od 649 EUR za wariant 8GB+256GB. Smartfony będą dostępne od października. Dokładne daty wprowadzenia są uzależnione od regionu 1.

Mi 10T Lite: wszechstronny smartfon z 5G 

Oferując jedną z najlepszych konfiguracji aparatów w tym segmencie, Mi 10T Lite został wyposażony w aparat z czterema obiektywami – głównym, wysokiej rozdzielczości 64 MP, ultraszerokokątnym 8MP, makro 2MP oraz czujnikiem głębi 2MP, które zapewnią wysokiej jakości zdjęcia w każdej sytuacji. Nowe narzędzia programowania, takie jak sześć trybów długiej ekspozycji, tryb “Time-lapse selfie”, tryb “Timed burst”, a także funkcja “Dual Video”, dają użytkownikom możliwość tworzenia unikalnej jakości materiałów bez potrzeby korzystania z dodatkowego oprogramowania.  Z przodu został umieszczony aparat do selfie o rozdzielczości 16MP.

Mi 10T Lite

Płynne działanie, dzięki wyświetlaczowi 120 Hz i funkcji AdaptiveSync

Ekran Mi 10T Lite został wyposażony w ekran z częstotliwością odświeżania 120 Hz, który automatycznie dostosowuje częstotliwość do wyświetlanych treści. Niezależnie od tego, czy użytkownik streamuje wideo, ogląda ulubiony serial bądź gra, Mi 10T Lite zapewnia niesamowite wrażenia, niezależnie od tego co jest wyświetlane. Dla tych, którzy lubią czytać na telefonie, ale nie chcą męczyć oczu, Mi 10T Lite został wyposażony w Tryb Czytania 3.0, ten sam co w Mi 10T Pro i Mi 10T.

Potężny układ Qualcomm® Snapdragon™ 750G oraz bateria o pojemności 4820 mAh 

Debiutujący w Mi 10T Lite, układ Qualcomm® Snapdragon™ 750G zapewnia niezwykłą wydajność, zdumiewające możliwości SI oraz niesamowitą szybkość działania. Dzięki nowemu procesorowi, Mi 10T Lite oferuje technologię 5G, która będzie dostępna dla każdego. Ponadto, pojemna bateria o mocy 4 820mAh oraz szybkie ładowanie 33W umożliwiają pracę urządzenia przez cały dzień.

Cena 10T Lite w przedsprzedaży, która rozpoczyna się 13 października, kosztować będzie od 249 EUR za wariant 6GB+64GB. W regularnej sprzedaży urządzenie kosztować będzie od 279 EUR, a wariant 6GB+128GB od 329 EUR. 

Aby sprostać zapotrzebowaniu użytkowników na energię, Xiaomi wprowadziło na rynek ładowarkę Mi 65W Fast Charger z technologią GaN (Azotek Galu). To kompaktowe urządzenie, które mieści się w dłoni, jest w stanie szybko naładować nie tylko smartfon, ale również laptop czy konsolę do gier. Mi 65W Fast Charger będzie można kupić w cenie od 29,99 EUR za pośrednictwem oficjalnych kanałów sprzedaży Xiaomi. 

Mi Watch

Podczas dzisiejszej premiery zadebiutował również Mi Watch, czyli pierwszy smartwatch od Xiaomi w wersji Global. Jako nowy przedstawiciel rodziny wearable od Xiaomi, Mi Watch został stworzony, aby wspierać użytkowników w ich aktywnym życiu.

Mi Watch

Wyposażony w 1,39-calowy, jasny panel AMOLED oraz dedykowany przycisk z boku urządzenia, Mi Watch zapewnia użytkownikom błyskawiczny dostęp do dużego wyboru 117 trybów ćwiczeń. W celu kompleksowego monitorowania stanu zdrowia użytkownika, smartwatch został wyposażony w sześć różnych czujników oraz GPS, które oferują najważniejsze dane, takie jak np. tętno, poziom tlenu we krwi czy ciśnienie powietrza. Urządzenie jest bardzo lekkie i wytrzymałe – idealne do codziennego użytku. Po zaledwie dwóch godzinach ładowania oferuje, 16 dni działania2. Dodatkowo, Mi Watch obsługuje szereg funkcji, w tym ponad 100 różnych wyglądów wyświetlacza, zdalne sterowania aparatem, emoji w powiadomieniach, sterowanie głosem i wiele innych. 

Mi Watch będzie dostępny w sprzedaży w cenie od 99 euro już wkrótce. 

źródło: Xiaomi Polska