OPPO A53 wchodzi do Polski

Od 1 października OPPO wprowadza na polski rynek najnowszy smartfon z serii A – OPPO A53. Zaprojektowany, aby zapewnić szybszą i bardziej płynną pracę, A53 pozwala użytkownikom poczuć prędkość działania i jednocześnie gładko wprowadzi ich w świat rozrywki.

Mężczyzna siedzący na kanapie i trzymający smartfona OPPO A53

Oferując doskonałą częstotliwość odświeżania 90 Hz w wyświetlaczu Neo-Display 90 Hz, OPPO A53 oferuje wciągające i płynne wrażenia wizualne oraz technologię, która może konkurować z flagowymi telefonami. Obudowa w opalizujących barwach, z efektem fali 3D, ma starannie zaprojektowaną, wyprofilowana bryłę, aby dobrze leżeć w dłoni. Jest wyposażony w dużą baterię 5000 mAh i szybkie ładowanie 18 W, aby działać dłużej; najnowszy ośmiordzeniowy procesor Qualcommu i autorski system OPPO optymalizujący współdziałanie pamięci ROM i RAM zaoferuje nieprzerwaną szybką pracę.

Zasilany pojemnym ogniwem 5000 mAh, A53 ma wystarczająco dużo mocy, by na jednym ładowaniu zapewniać długotrwałe działanie. W połączeniu z szybkim ładowaniem 18 W, gwarantuje to że ten smartfon dotrzyma Ci zawsze kroku. Ponadto w sytuacjach „kryzysowych”lub w nocy, tryb Intensywnego Oszczędzania Energii (Super Power Saving Mode) OPPO A53 może przedłużyć żywotność baterii, nawet jeśli pozostało jedynie 5% zapasu mocy. Z kolei opcja Optymalizacji trybu czuwania, przy 8 godzinach czuwania, zużywa tylko 2% baterii.

Aby zapewnić wysoką wydajność, A53 jest wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 460, który jest jednym z pierwszych ośmiordzeniowych procesorów, które Qualcomm przedstawił w 2020 roku. Zapewnia on imponujące w swojej klasie osiągi. A53 ma również 4 GB pamięci LPDDR4x RAM i – w zależności od wersji – 64 lub 128 GB pamięci opartej na UFS 2.1, którą można rozszerzyć maksymalnie o 256 GB, co zapewnia elastyczność przechowywania niemal dowolnej ilości plików bezpośrednio w telefonie.

Oprócz wydajnej konfiguracji sprzętowej, OPPO A53 jest wyposażony w autorską funkcję optymalizacji pamięci RAM i wewnętrznej – wiodący w branży algorytm przeciwdziałający opóźnieniom, który jest wprowadzany po raz pierwszy w A53. W konsekwencji system działa bardziej płynnie a aplikacje otwierają się szybciej. Znacząco zwiększa również szybkość działania A53 na poziomie oprogramowania, nawet po długotrwałym użytkowaniu oraz po ciągłym otwieraniu i uruchamianiu aplikacji. 

Poczuj zabawę z wciągającymi funkcjami rozrywki

OPPO A53 oferuje wyświetlacz Neo-Display 90 Hz, który obsługuje częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie 90 Hz i częstotliwość próbkowania dotykowego do 120 Hz, zapewniając płynniejsze i bardziej interaktywne wrażenia. To oznacza płynniejsze animacje z mniejszymi zacięciami podczas przewijania galerii zdjęć, korzystania z przeglądarki internetowej czy ulubionej platformy social media.

Wyraźny, 6,5-calowy ekran HD + w A53 zaakcentowany jest pojedynczym wcięciem na kamerkę selfie i nie tylko pozwala użytkownikom cieszyć się dobrodziejstwami płynącymi z większego ekranu, ale przy tym zapewnia ochronę oczu. To, w połączeniu ze wzmocnionym podświetleniem oznacza, że z A53 można wygodnie korzystać nawet w pełnym słońcu. Jasność ekranu dostosowuje się ponadto – dzięki AI -do preferencji użytkownika.

Aby podnieść jakość mobilnej rozrywki, A53 jest wyposażony w parę głośników Super Dual, które są połączone z Dirac 2.0 – technologią cyfrowej korekcji dźwięku, która zapewnia doskonały efekt akustyczny podczas grania, słuchania muzyki lub oglądania filmu.

Przyjemność korzystania dzięki wygodnemu wzornictwu

Ergonomicznie zaprojektowany, aby leżeć swobodnie w dłoni, A53 mieści ogromną baterię 5000mAh w konstrukcji o zaledwie 8.34mm grubości, co gwarantuje komfortowe korzystanie nawet przez długi czas.

Obudowa w opalizujących barwach, z efektem fali 3D, została zamknięta w srebrnej, metalicznej ramce – wykonanej w technice próżniowego powlekania zastosowanej wokół krawędzi aparatu, aby zapewnić wyrafinowany wygląd. Aby uwypuklić wysokiej jakości wzornictwo, A53 wprowadza nowe grawerowania i tekstury a także migoczące, opalizujące gradienty. Urządzenia będą dostępne w Polsce w trzech kolorach: czarnym, błękitnym i miętowym. 

Po zintegrowaniu czujnika odcisków palców zamontowanego z tyłu z tylną obudową, A53 umożliwia użytkownikom łatwe i intuicyjne odblokowywanie telefonu.

Oddaj swój styl, tworząc portrety jednym dotknięciem

Na pokładzie OPPO A53 znajduje się – wspierany sztuczną inteligencją – potrójny aparat tylny, w tym obiektyw główny 13 MP, 2 MP aparat makro oraz 2 MP aparat do pomiaru głębi. Pozwala on na ujmowanie fotografowanych obiektów z odległości nawet 4 cm. Zastosowanie algorytmów AI uzupełnia szereg podstawowych funkcji aparatu, w tym oferuje portret Bokeh, który rejestruje naturalne efekty rozmycia tła, zachowując oryginalne szczegóły na zdjęciu. Tryb Olśniewającego Koloru podbija kolorystykę obrazów przy użyciu zaawansowanej technologii rozpoznawania scenerii. Oczywiście także oddaje do użytku wiele stylowych filtrów, które dodadzą błysku każdej fotografii.

Urządzenie jest również wyposażone w 8 MP aparat przedni, także wspierany algorytmami Sztucznej Inteligencji, który pozwala uwieczniać naturalnie wyglądające autoportrety niezależnie od oświetlenia czy otoczenia w którym znajduje się model.

Smartfon OPPO A53

Zwiększ swoją wydajność z ColorOS 7.2

OPPO A53 domyślnie pracuje pod kontrolą systemu ColorOS w wersji 7.2, który każdego dnia będzie gwarantować przyjemną i płynną pracę. Wśród ciekawych, nieoczywistych funkcji, można wymienić Music Party – przyjemny sposób na odtworzenie dźwięku przestrzennego i światła imprezowego poprzez synchroniczne podłączenie wielu telefonów do tej samej sieci LAN. Tryb Wielu użytkowników chroni dane, pozwalając na stworzenie osobistego miejsca, w którym można zapisać i zaszyfrować poufne pliki. Aby ułatwić przełączanie aplikacji na dużym ekranie A53 jedną ręką, wprowadzony został Gest ściągnięcia ikony zmniejsza siatkę ikon aplikacji na ekranie głównym, dzięki czemu możesz obsługiwać smartfon jedną ręką. Dla tych, którzy potrzebują widzieć na pulpicie powiększone treści, Tryb Prosty może zwiększyć rozmiar ikon aplikacji i czcionek na ekranie głównym, dzięki czemu każdy otrzymuje spersonalizowany wygląd i doświadczenie użytkownika.

Dostępność na rynku

OPPO A53 od 1 października 2020 roku, pojawi się w Polsce i dostępny będzie w trzech kolorach: czarnym, błękitnym i miętowym. 

Udostępnione zostaną dwa warianty:

  • 4 GB RAM + 64 GB pamięci wbudowanej w sugerowanej cenie 899 zł
  • 4 GB RAM + 128 GB pamięci wbudowanej w sugerowanej cenie 999 zł.

Smartfon OPPO A53 będzie dostępny zarówno u operatorów komórkowych (T-Mobile, Orange i Plus, wersja 4 + 64 GB), jak i w sieciach detalicznych: MediaMarkcie, Media Expercie, RTV Euro AGD, NEONET i x-komie oraz poprzez Strefę Marki OPPO na Allegro.

źródło: OPPO Polska