Listen Alike od Spotify porówna Twój gust muzyczny z gustem artystów

Nowe narzędzie Spotify porównuje gust muzyczny użytkowników z takimi gwiazdami jak John Legend czy Conan O’Brien – można nawet zobaczyć, czego słuchają!

Spotify – Listen Alike

Serwis Spotify ma już ponad 130 milionów użytkowników na całym świecie, a zaangażowanie ich wszystkich jest dużym zadaniem. Usługa przesyłania strumieniowego dodała sesje grupowe, a wiele innych interaktywnych funkcji jest nadal w przygotowaniu. W swoim najnowszym ruchu Spotify wprowadza narzędzie o nazwie Listen Alike, które pokazuje, jak bardzo Twój gust muzyczny jest podobny do gustu niektórych celebrytów.

Lista znanych osób obejmuje zarówno wykonawców, jak i podcasterów, w tym takie nazwiska, jak John Legend, Alicia Keys i Conan O’Brien. Gdy narzędzie zakończy obliczenia matematyczne w tle, ocenia dopasowanie na podstawie tego, jak bliskie są Twoje preferencje muzyczne do wybranego artysty. Możesz nawet sprawdzić, jakich piosenek i gatunków słuchacie.

Aby znaleźć idealną dla siebie gwiazdę, musisz udać się na specjalną stronę Listen Alike – dostępnej zarówno dla użytkowników korzystającej z bezpłatnej jak i płatnej wersji usługi. Dopasowanie można sprawdzić na komputerach oraz na urządzeniach mobilnych.

Niestety w przypadku lokalnych użytkowników, na przykład z Polski, gdzie sporo p;aylist zapewne jest polskich wykonawców i zepsółów, dopasowanie może być bardzo niskie – ale przynajmniej sprawdzisz, których utworów międzynarodowych słuchają zagraniczne gwiazdy.

Spotify – Listen Alike na urządzeniach mobilnych

źródło: Spotify via Android Police