Jak będą nazywały się iPhone’y 12? Będzie iPhone 12 mini?

Nowa nazwa „iPhone 12 mini” pojawiła się na ujawnionych dzisiaj w sieci naklejkach na etui nowych iPhone’ów 12 firmy Apple.

Nazwy modeli iPhone'a 12 ujawnione na naklejkach silikonowego etui

Na początku tego tygodnia pojawiły się nieoficjalne informacje, że linia iPhone’ów 12 z 2020 roku będzie liczyła cztery modele o nazwach: iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max. Dziś ta sama nomenklatura pojawiła się ponownie na zdjęciu przedstawiającym rzekome naklejki z niewydanych jeszcze silikonowych etui na tegoroczne iPhone’y pochodzące z międzynarodowego centrum dystrybucji Apple’a w Irlandii.

Zdjęcie przedstawia trzy naklejki z przypisanymi do nich rozmiarami modeli, odpowiadające trzem oczekiwanym rozmiarom iPhone’a 12, przy czym 5,4-calowy model to „iPhone 12, mini”, 6,7-calowy model to ‌ ”iPhone 12‌ Pro Max ”, a dwa 6,1-calowe modele to ‌„ iPhone 12‌” oraz „‌iPhone 12‌ Pro”.

Wszystkie trzy silikonowe etui są w kolorze czarnym, a numery modeli, które można wyraźnie rozpoznać, to MHL732M/A i MHLG32M/A, z których Apple nie korzystało w przeszłości.

Zdjęcie zostało udostępnione na Twitterze przez użytkownika DuanRui, który w zeszłym miesiącu udostępnił zdjęcia broszury iPada Air przedstawiającej pełnoekranowy wyświetlacz, który okazał się autentyczny.

Nazewnictwo modeli „Pro” nawiązuje do precedensu ustanowionego w poprzednich latach, a spekulowane nazwy byłyby logicznym systemem nazewnictwa dla linii iPhone’a 12. Przy czterech nowych iPhone’ach spodziewanych w tegorocznym składzie, użycie czterech różnych nazw pomogłoby w łatwiejszym ich rozróżnieniu.

‌iPhone 12‌ mini byłby pierwszym iPhonem z dopiskiem „mini”, który wcześniej użytow w przypadku iPada mini, Maca mini i iPoda mini. iPhone 12 mini o przekątnej ekranu 5,4 cala byłby mniejszy niż najmniejszy zeszłoroczny iPhone 11 Pro, który ma 5,8 cala.

źródło: Twitter | Macrumors