„Harry Potter: Zagadki i magia” – nowa gra od Zynga

Czarodzieje i czarodziejki, pora odkurzyć księgi zaklęć! Najsłynniejsza na świecie magiczna seria debiutuje w świecie mobilnych łamigłówek.

Harry Potter: Zagadki i magia (nowa gra mobilna)

Najwyraźniej marka Harry Potter wciąż może generować dużo pieniędzy. Teraz programiści ze studia Zynga, którzy są najbardziej znani ze swoich gier FarmVille w App Storze, wydali nowy tytuł Harry Potter: Zagadki i magia (ang. Harry Potter: Puzzles & Magic). Jest to bezpłatna gra typu „dopasuj 3” (match3) o uczniu słynnego czarnoksiężnika. Wymaga około 246 MB wolnego miejsca oraz systemu iOS 10 lub nowszego lub Androida 5 lub nowszego. Gra od razu dostępna jest także w polskiej wersji językowej.

Harry Potter: Zagadki i magia Harry, Ron, Hermiona oraz inne postacie ze świata magii po raz pierwszy aportują się (jak to mówią czarodzieje) do wciągającej dobieranki. Z tą pięknie zrealizowaną łamigłówką jest jednak jak z Szalonookim Moodym popijającym Eliksir Wielosokowy: pozory bywają mylące.

Harry Potter: Zagadki i magia to znacznie więcej niż standardowe przemieszczanie klejnotów. Chcesz posłużyć się zaklęciem, by rozwiązać trudną zagadkę? Uważaj, bo spadnie Ci Tiara Przydziału! W tej grze możesz nauczyć się dziesiątek uroków oraz inkantacji. Rzuć „Accio”, by przyzwać skrzydlate klucze, które rozbijają klejnoty, lub usuwaj irytujące przeszkody za pomocą wybuchowego „Incendio”! Wkrótce sam Voldemort będzie się obawiał Twojej mocy!

Przeżyj kultowe momenty serii na nowo — tym razem na dynamicznej planszy. Psotne czekoladowe żaby robią bałagan. Trolle taranują klejnoty. Egocentryczny profesor Gilderoy Lockhart obsypuje planszę zdjęciami z autografem, które trzeba sprzątnąć. Możesz też przyzywać na pomoc kolekcjonerskie stworzenia, jak choćby uroczego puszka pigmejskiego czy ognistego feniksa!

Główny wątek fabularny to tylko jeden z trybów rozgrywki w grze Zagadki i magia. Możesz również brać udział w codziennych wydarzeniach tematycznych lub dołączyć do klubu i uczestniczyć w rozgrywkach ligowych, by zdobywać dodatkowe nagrody oraz ulepszenia. Wkrótce pojawią się też kolejne atrakcje, takie jak Puchar Domów czy inspirowany quidditchem tryb battle royale.

W sumie w grze o Harrym Potterze do rozwiązania jest ponad 1000 zagadek, które zostały ustawione zgodnie ze znaną zasadą „dopasuj 3”. Twórcy będą regularnie dodawać nowe łamigłówki, by ostatecznie opowiedzieć fabułę wszystkich ośmiu filmów.

Na każdym poziomie należy zebrać określoną liczbę podanych kamieni, aby pomyślnie ukończyć świat. Pomagają w tym potężne bonusy, które uzyskuje się z czterech lub pięciu kombinacji kamieni. A także postacie z ośmiu filmów i siedmiu książek J.K. Rowling: Hagrida, Gilderoya Lockharta, prof. McGonagalla i Dursleyów. Najwyraźniej Zynga otrzymała oficjalną licencję na franczyzę, ponieważ tytuł gry i logo są identyczne z oryginałem.

I chociaż Harry Potter: Zagadki i magia zawiera wiele ulubionych drobiazgów, takich jak specjalne zaklęcia znane z serii, twój własny profil czarodzieja i wybór jednego z czterech domów Hogwartu, szybko zauważysz, że jest to gra typu freemium. Kilka walut toruje drogę uczniowi czarownika, są też serca życia, które zostaną Ci odebrane, jeśli nie zaliczysz poziomu. Im dalej awansujesz w grze, tym częściej będzie to miało miejsce.

Harry Potter: Zagadki i magia przypomina nieco gry takie jak Candy Crush i do tej pory otrzymał 4,8 na 5 gwiazdek w App Storze oraz 4,9 w Google Play. Fani Harry’ego Pottera i Match3 z pewnością docenią tutaj swoje pieniądze – jedyne pytanie brzmi, jak długo to potrwa zanim paywall uderzy i poziomy staną się nierozwiązywalne bez dodatkowych zakupów?

Harry Potter: Zagadki i magia

Trzeba przyznać, że najbardziej magiczną stroną gry jest niezwykle nowatorskie podejście do gatunku łamigłówek, dzięki któremu każdy gracz może się poczuć potężny niczym sam Dumbledore.

źródło: App Store