Wirtualne karty płatnicze z limitem w 1Passsword

Dzięki współpracy 1Password z Privacy.com użytkownicy aplikacji mogą zapisywać dane kart płatniczych, ustawiając dla nich limity, ale tylko w USA.

1Password + Privacy

Firma 1Password ogłosiła nawiązanie współpracy z serwisem Privacy.com, która jest usługą umożliwiającą tworzenie wirtualnych kart kredytowych, aby zakupy online były dużo bezpieczniejsze. Zespół integruje teraz możliwości Privacy.com w aplikacji 1Password, umożliwiając generowanie kart z poziomu przeglądarki z rozszerzeniem 1Password X dla przeglądarek Chrome, Firefox, Opera lub Brave. (W przyszłości pojawi się także w 1Password dla Safari). Menedżer haseł zapisze dane karty, które utworzysz, aby można było ich ponownie używać do wszelkich transakcji w witrynie, dla której zostały utworzone.

Możesz na przykład utworzyć kartę specjalnie dla Netfliksa, a następnie używać jej do miesięcznych płatności za subskrypcję. Aby zapewnić dodatkową ochronę, funkcja ta pozwala ustawić limit wydatków, chociaż można go zaprogramować tak, aby limit był regularnie uzupełniany w przypadku subskrypcji.

Jest to przydatna funkcja, ale usługa Privacy.com jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych – można z niej korzystać tylko wtedy, gdy mieszkamy w tym kraju. Przynajmniej na razie – z ogłoszenia 1Password wynika, że Privacy.com zostanie udostępnione w kolejnych regionach w najbliższej przyszłości.

Menedżer haseł daje nowym i obecnym użytkownikom 25 proc. zniżki na Privacy.com oraz 3 miesiące subskrypcji Privacy Pro za darmo.Jeżeli posiadamy konto w obu usługach wystarczy po prostu włączyć nową opcję w ustawieniach.

Zobacz jak działa Privacy w 1Password:

źródło: 1Password | Engadget