Polski minimalistyczny telefon nagrodzony German Design Award 2021!

Pierwszy, polski, telefon z ultra niskim SAR – Mudita Pure – znalazł się wśród laureatów nagrody German Design Award 2021!

Mudita Pure - German Design Awards Winner 2021

Dzięki wyjątkowemu, minimalistycznemu desingowi, inspirowanemu japońskimi i skandynawskimi tradycjami projektowymi, łączącymi estetykę zen z naturą, telefon Mudita Pure został wyróżniony i nagrodzony prestiżową nagrodą German Design Award 2021 w kategorii Doskonały Design Produktu – Komputer i Komunikacja (ang. Excellent Product Design – Computer and Communication), przyznawaną przez Niemiecką Radę ds. Wzornictwa. Nagroda zostanie przekazana podczas oficjalnej ceremonii wręczenia nagród w lutym 2021 r.

German Design Award jest jedną z najbardziej renomowanych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie i cieszy się doskonałą opinią, daleko wykraczającą poza krąg ekspertów. Uczestnictwo w konkursie podkreśla zaangażowanie firm i projektantów w dążeniu do doskonałości.
Nagrody są przyznawane tylko projektom, które reprezentują pionierski wkład w niemiecki i międzynarodowy krajobraz projektowania. Gwarantuje to wysoko cenione, międzynarodowe Jury. German Design Award identyfikuje i prezentuje unikalne trendy w projektowaniu.

Niemiecka Rada ds. Wzornictwa (ang. German Design Council) to jedno z wiodących na świecie centrów kompetencji w zakresie projektowania. Utworzona przez niemiecki parlament i sponsorowana przez niemiecki przemysł, od ponad 60 lat, wspiera firmy we wszystkich kwestiach związanych z rozwojem marek i ich stylistyki.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że projekt naszego telefonu został zauważony i wyróżniony przez tak cenionych specjalistów. German Design Award to jedna z ważniejszych międzynarodowych nagród w dziedzinie wzornictwa, przyznawana za jedynie najlepsze prace w dziedzinie projektowania produktów i komunikacji. Cieszymy się, że Mudita dołączyła do grona zwycięzców. – mówi Małgorzata Szostak, Head of Design w firmie Mudita – W trakcie prac projektowych nad Mudita Pure, skupialiśmy się przede wszystkim na użyteczności produktu. Inspirowaliśmy się japońskim i skandynwaskim designem. Chcieliśmy stworzyć telefon, który będzie jak najdłużej służył swoim użytkownikom, a jego wygląd będzie niezależny od trendów. German Design Award 2021 jest ogromnym wyróżnieniem i cieszymy się że nasze wartości prezentowane w tym telefonie zostały docenione przez grono ekspertów, jednak nadal najważniejsza dla nas jest zadowolenie użytkowników Mudita Pure.

Telefon Mudita Pure jest dostępny w przedsprzedaży na stronie produktu, do końca września z 20% zniżką, która jest wyrazem podziękowania za zaufanie i wsparcie produktu na etapie projektowania, jeszcze przed jego wyprodukowaniem.

źródło: Mudita Pure