iOS 14 już na ponad 25% urządzeń Apple’a w 5 dni od wydania!

Według najnowszych danych analitycznych mobilne systemy operacyjne iOS 14 oraz iPadOS 14 są już zainstalowane na 26,37% iPhone’ów i iPadów.

Szaunkowy udział systemu iOS 14 - stan na 21 września 2020 r.

Firma Mixpanel, zajmująca się analizą mobilną, wskazuje, że pięć dni po wydaniu przez Apple’a mobilnego systemu operacyjnego iOS 14, aktualizacja oprogramowania osiągnęła udział około 26 procent aktywnych urządzeń iPhone, iPad i iPod touch. Dane, choć oznaczone jako iOS 14 obejmują także aktualizację systemu iPadOS 14 przeznaczoną dla iPadów. Wydaje się, że tempo przyjęcia systemu iOS 14 wyprzedza iOS-a 13, który został zainstalowany na około 20 procentach aktywnych urządzeń tydzień po premierze w zeszłym roku (wg Mixpanel).

Widżety ekranu głównego okazały się do tej pory szczególnie popularne, być może zachęcając więcej użytkowników do aktualizacji. Inne funkcje dostępne w systemie iOS 14, takie jak filmy obraz w obrazie i możliwość ustawienia przeglądarki i aplikacji e-mail innych firm jako domyślnych, również mogły zostać dobrze przyjęte.

Mixpanel mierzy adopcję systemu iOS na podstawie wizyt w witrynach internetowych i aplikacjach, które używają jego mobilnych pakietów SDK, więc jego dane nie są oficjalne, ale zwykle mieszczą się w granicach danych udostępnianych oficjalnie przez Apple. Firma z Cupertino zwykle czeka miesiąc po wydaniu głównej wersji, zanim opublikuje własne statystyki dotyczące aktualnego udziału systemu iOS, więc te szacunkowe dane można potraktować jako przybliżone do rzeczywistych wartości.

Jeśli niedawno zaktualizowałeś system iOS 14, przeczytaj nasze inne artykuły dotyczące porad i nowych funkcji oprogramowania:

źródło: Mixpanel | MacRumors