Apple otwiera sklep internetowy w Indiach

Po 20 latach od wejścia na w Indiach, Apple otworzy swój sklep internetowy w tym kraju 23 września 2020 roku, oferując szereg usług na drugim co do wielkości rynku smartfonów na świecie.

Apple Store Online Indie (23 września 2020)

Firma, która obecnie polega na zewnętrznych i offline’owych sprzedawcach detalicznych w celu sprzedaży swoich produktów w Indiach, poinformowała, że ​​jej sklep internetowy będzie oferował AppleCare+, które wydłuża gwarancję na jej produkty sprzętowe nawet o dwa lata, a także możliwość program wymiany umożliwiający klientom dostęp do rabatów na zakup nowych iPhone’ów poprzez zwrot poprzednich modeli. Te programy nie były wcześniej dostępne w Indiach. Klienci będą również mogli kupować komputery Mac z niestandardową konfiguracją.

Wiemy, że nasi użytkownicy polegają na technologii, aby pozostać w kontakcie, angażować się w naukę i wykorzystywać swoją kreatywność, a wprowadzając Apple Store online do Indii, oferujemy naszym klientom to, co najlepsze w Apple w tym ważnym czasie- powiedział Deirdre O’Brien, starszy wiceprezes Apple Retail + People.

W lutym tego roku CEO Apple’a Tim Cook, potwierdził rozwój platformy w Indiach, dodając, że Apple uruchomi również swój pierwszy fizyczny sklep w tym kraju w przyszłym roku.

Na swojej witrynie Apple podaje, że planuje również zaoferować opcje finansowania klientom w Indiach, a studenci otrzymają dodatkowe rabaty na produkty i akcesoria Apple’a. Począwszy od przyszłego miesiąca, klienci będą mogli również skorzystać z bezpłatnych sesji online poświęconych muzyce i fotografii, prowadzonych przez profesjonalnych twórców. A jeśli chcą, mogą wygrawerować emoji lub tekst na swoich słuchawkach AirPods w kilku językach indyjskich.

Uruchomienie sklepu internetowego zapoczątkuje nowy rozdział w działalności Apple’a w Indiach, gdzie około 99% rynku jest kontrolowane przez smartfony z Androidem. W ostatnich latach producent iPhone’ów stał się w Indiach wyraźnie bardziej agresywny. W lipcu kontraktowy partner firmy (Foxconn) rozpoczął montaż iPhone’a 11 w Indiach. To był pierwszy przypadek, kiedy firma lokalnie składała w tym kraju model iPhone’a obecnej generacji.

Montaż słuchawek w Indiach umożliwia sprzedawcom smartfonów – w tym Apple – uniknięcie około 20% cła importowego, które rząd Indii nakłada na importowane produkty elektroniczne. Obniżenie kosztów swoich produktów jest kluczowe dla Apple’a w Indiach, które już sprzedaje kilka swoich usług, w tym Apple Music i Apple TV+ po rekordowo niskiej cenie w tym kraju.

Przeczytaj także: Netflix testuje w Indiach „plan mobilny” za 12 zł

Ceny iPhone’a 11 Pro Max zaczynają się tam od 1487 USD w Indiach, w porównaniu do 1099 USD w USA. A AirPods Pro, który w USA kosztuje 249 USD, został udostępniony w Indiach w cenie 341 USD w momencie premiery.

źródło: Apple Newsroom