Zwiastun bajecznej gry RPG pt. „Hogwarts Legacy”

Obejrzyj zwiastun gry „Hogwarts Legacy” w otwartym świecie Harry’ego Pottera, która pojawi się na PlayStation 5, Xbox Series X i komputery PC.

Hogwarts Legacy - zapowiedź gry RPG

W środę Warner Bros. ogłosiło, że nowa gra Hogwarts Legacy w otwartym uniwersum Harrr’ego Pottera zostanie wydana w przyszłym roku na wszystkich głównych platformach. Akcja gry, opracowanej przez Avalanche Software, dewelopera Disney Infinity, osadzona jest w XIX wieku w kultowym Hogwarcie z serii książek, ale biorąc pod uwagę jej okres, nie będzie ona obejmowała tytułowej postaci z serialu. Zamiast tego zwiastun sprawia wrażenie, że gracze będą tworzyć własną postać i angażować się we wszelkiego rodzaju działania związane z czarodziejami i czarownicami.

W komunikacie prasowym Warner Bros. opisuje tę grę jako „grę RPG z otwartym światem dla jednego gracza, osadzoną w czarodziejskim uniwersum XIX wieku”, w której „gracze doświadczą życia jako uczniowie w Hogwarts School of Witchcraft i czarodziejstwa, jak nigdy dotąd – wyruszają w niebezpieczną podróż, aby odkryć ukrytą prawdę o czarodziejskim świecie.” Wspomniano także, że gracze „rozwiną swoje magiczne zdolności, opanowując zaklęcia, warząc mikstury i oswajając fantastyczne bestie”, dodając, że gra będzie zawierała znane lokalizacje, takie jak Zakazany Las i Hogsmeade Village.

Trailer potwierdza plotki o grze z otwartym światem osadzonej w uniwersum Harry’ego Pottera. Warner Bros. potwierdziło, że gra ukaże się w 2021 roku na PC, PS5, PS4, Xbox One i Xbox Series X / Series S. Zostanie wydana przez Warner Bros. Portkey Games, zespół twórców gier utworzony w 2017, aby wprowadzić nowe wpisy do gier z serii Harry Potter.

W poście na blogu, Sony Avalanche ujawniło swoje zaangażowanie w Hogwarts Legacy. „Wytwórnia Portkey Games dała nam wyjątkową okazję powrotu do Hogwartu w innej epoce. Zawsze zadajemy sobie pytanie, w jaki sposób możemy czerpać z bogatej biblioteki postaci, stworzeń i tematów – i wyobrażamy sobie, jak te szczegóły wpłyną na szkołę ponad sto lat przed przybyciem Harry’ego Pottera”- pisze szef historii Avalanche, Adrian Ropp. „Kto był dyrektorem? Jakie wyzwania napotkali uczniowie? Co wpłynęło na ich społeczeństwo przed Tomem Riddle’em, przed Newtem Scamanderem? Lubię mówić, że to, co dajemy fanom, jest czymś znajomym w sposób, którego nigdy wcześniej nie widzieli.”

Obejrzyj zwiastun gry Hogwarts Legacy:

źródło: Apple