Google ogłosi Pixel 5 w środę 30 września

Firma Google oficjalnie zapowiedziała, kiedy zaprezentuje nowego Pixela 5. Wydarzenie odbędzie się 30 września 2020 roku o godzinie 20:00 czasu polskiego.

Google Pixel 5 Event 30 września 2020

Konferencja online, podczas której Google oficjalnie zapowie nowy smartfon Pixel 5 odbędzie się w ostatni dzień września o godz. 20.00 i oczywiście będzie to wydarzenie dostępne wyłącznie online. Stąd slogan, który można przeczytać w zaproszeniu – „Twoja kanapa to najlepsze miejsce w domu”. Ta „noc premiery” dotyczy wyraźnie sprzętu, biorąc pod uwagę, które konto Google na Twitterze go opublikowało. Spodziewamy się, że zobaczymy wówczas nowe urządzenia Pixel 5 wraz z Pixel 4a 5G. Nazwy mogą być inne, ale na prawie na pewno chodzi o te dwa nowe telefony.

Być może zobaczymy także nowy sprzęt Android TV o nazwie kodowej Sabrina, który wciąż nie został ogłoszony, więc byłby to idealny czas, aby w końcu znalazł się w centrum uwagi. Dotyczy to również nowego inteligentnego głośnika Nest.

Jeśli chodzi o Pixele, nie należy oczekiwać, że Google użyje flagowego Snapdragon 865 SoC – zamiast tego, od dawna krążą pogłoski, że firma pójdzie w rodzinę 765, ponieważ jest bardziej przystępna cenowo. Funkcjonalność Soli z Pixela 4 prawdopodobnie również zniknie, więc może się okazać, że nie był to zbyt długotrwały eksperyment.

Pod względem konstrukcyjnym Pixel 5 powinien całkiem przypominać Pixela 4a, z wyższą specyfikacją – poza SoC może mieć 8 GB pamięci RAM (rekord dla Google’a), ekran 90 Hz i nowy ultraszerokokątny aparat z tyłu. Pixel 4a 5G będzie w zasadzie większą wersją 4a, ze Snapdragonem 765G, aby umożliwić łączność 5G, ale w rzeczywistości może być wyposażony w dodatkową kamerę z tyłu.

Wszystkiego dowiemy sie już niebawem! Konferencja będzie dostępna do obejrzenia na żywo online na oficjalnym kanale YouTube Made by Google.

źródło: @MadebyGoogle | GSM Arena