Baby Yoda powraca w zwiastunie 2. sezonu The Mandalorian

Disney opublikował pierwszy zwiastun drugiego sezonu serialu „The Mandalorian” zaledwie kilka dni po ogłoszeniu, że serial powróci 30 października 2020 r.

Serial „The Mandalorian” 2. sezon Baby Yoda

Zwiastun wydaje się rozpoczynać tam, gdzie zakończył się pierwszy sezon serialu, kiedy Mandalorianin i Baby Yoda podróżowali po galaktyce. Głos złowieszczo mówi o „historiach minionych eonów”, opisujących wielkie bitwy pomiędzy Mandalorianinem a „zleceniodawcą czarowników zwanych Jedi”. Ekscytująco! Fani serii „Gwiezdne wojny” obawiali się, że serial nie pojawi się w terminie, ponieważ pandemia koronawirusa przerwała produkcję wielu seriali telewizyjnych i filmów na całym świecie. Ale dyrektor generalny Disneya Bob Chapek, wielokrotnie powtarzał w ciągu ostatnich kilku miesięcy, że prace nad serialem The Mandalorian idą zgodnie z harmonogramem, dzięki edycji i postprodukcji, które można wykonać zdalnie.

Serial pomógł Disney+ w zdobyciu większości – 18 nominacji do nagrody Emmy, w tym nominacji dla Taiki Waititi za rolę lektora jako IG-11. Giancarlo Esposito otrzymał także nominację dla najlepszego aktora gościnnego w serialu dramatycznym za rolę Moffa Gideona.

To dobry czas, by Disney przypomniał fanom, że drugi sezon The Mandalorian nadchodzi. Disney spotkał się z krytyką za to, że nie dodawał nowych i ekscytujących tytułów wystarczająco często – zwłaszcza w porównaniu do swojego rywala Netfliksa, który co tydzień wydaje nowe tytuły. Na początku tego roku Disney potwierdził również, że jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów Disney Plus, The Falcon and The Winter Soldier od Marvel Studios, jest opóźniony.

Disney Plus został uruchomiony zaledwie kilka miesięcy przed tym, jak pandemia naprawdę się rozwinęła. Innym czynnikiem jest to, że Disney niekoniecznie chce konkurować z ogromną liczbą produkcji serwisu Netflix. Jeśli Disney może co kwartał mieć jeden lub dwa duże tytuły seriali i oryginalne filmy ze swoich głównych franczyz, subskrybenci mogliby być szczęśliwi, pozostając i nadal płacić miesięczną opłatę. Usługa osiągnęła w zeszłym miesiącu aż 60 milionów subskrybentów!

Drugi sezon The Mandalorian powinien dać fanom Gwiezdnych Wojen coś, na co czekają, a jednocześnie przypomnieć się ludziom, którzy nie korzystali z Disney Plus od czasu premiery pierwszego sezonu w listopadzie 2019 roku.

Niestety wciąż niewiadomo, kiedy serwis wystartuje w Polsce, co niewątpliwie jest dużą strata dla tego serwisu…

źródło: Disney+ | The Verge