Aktualizacja firmware’u 3A283 dla AirPods 2 i Pro

Apple udostępniło oprogramowanie układowe 3A283 dla słuchawek AirPods 2 i Pro, wprowadzając obsługę dźwięku przestrzennego i automatyczne przełączanie.

Firmware dla słuchawek AirPods Pro (build 3A283)

Słuchawki douszne Apple’a AirPods drugiej generacji używają oprogramowania układowego o numerze 2D15, podczas gdy AirPods Pro mają oprogramowanie układowe 2D27. Gigant technologiczny z Cupertino wprowadza teraz nową aktualizację oprogramowania układowego dla obu modeli tych bezprzewodowych słuchawek. Nowe oprogramowania układowe dla AirPods 2. generacji i AirPods Pro mają teraz ten sam numer kompilacji 3A283.

Apple nie udostępniło dziennika zmian dla aktualizacji oprogramowania sprzętowego słuchawek AirPods, dlatego w tej chwili nie ma oficjalnych informacji o zmianach, jakie wprowadza nowe oprogramowanie. Jednak użytkownicy donoszę, że aktualizacja oprogramowania układowego dodaje automatyczne przełączanie urządzeń wraz z dźwiękiem przestrzennym do AirPods Pro.

Jak zaktualizować AirPods Pro i AirPods 2 do nowego oprogramowania 3A283? Każde nowe oprogramowanie układowe jest automatycznie pobierane i instalowane na słuchawkach AirPods bez interwencji użytkownika. Jednak umieszczenie AirPods w etui, podłączenie obudowy do źródła zasilania, a następnie podłączenie AirPodsów do urządzenia iOS jest sposobem na wymuszenie słuchawek AirPods do sprawdzenia dostępności aktualizacji i zainstalowania jej.

  • Połacz słuchawki AirPods przez Bluetootha z urządzeniem z systemem iOS, które połączone jest z internetem.
  • Włóż słuchawki AirPods do etui ładującego.
  • Podłącz etui do ładowarki.
  • Słuchawki powinny zaktualizować się automatycznie.

Jak sprawdzić, czy aktualizacja została zainstalowana?

To jest proste. Podłącz AirPodsy do urządzenia z systemem iOS, otwórz  Ustawienia a następnie przejdź do Ogólne  Informacje  AirPods. Na ekranie pojawi się aktualnie zainstalowana wersja oprogramowania sprzętowego AirPods.

źródło: MacRumors