Najlepsze aplikacje do śledzenia seriali i filmów (2020)

Dzięki tym aplikacjom mobilnym nie przegapisz już nigdy premiery kolejnego sezonu ulubionego serialu i łatwo dodasz obejrzane odcinki, a także odznaczysz i ocenisz obejrzane filmy.

Najlepsze aplikacje mobilne do śledzenia filmów i seriali

Zbliża się czas, w którym coraz częściej będziemy nadrabiać serialowe zaległości, a w przypadku niektórych tytułów będziemy z niecierpliwością czekać na premierę lub kontynuację historii w kolejnym sezonie. Jednak serwisy streamingowe produkują tak ogromną liczbę seriali, że czasem ciężko się połapać co już obejrzeliśmy, na którym odcinku skończyliśmy oglądanie serialu przed wakacjami, albo na który właściwie serial czekamy. Na szczęście są aplikacje mobilne, które pozwalają bardzo łatwo zapanować nad serialowym chaosem.

Sprawdź także: Metacritic: Najlepsze filmy seriale i gry 2019 roku oraz dekady

Poniżej wybrałem kilka aplikacji mobilnych pozwalających śledzić postęp oglądania ulubionych tytułów, w tym także do monitorowania filmów i premier kinowych. Znajdziesz także aplikacje z ocenami i opiniami innych użytkowników, oraz rekomendacjami tytułów na podstawie Twojego gustu (najwyżej ocenionych filmów i seriali, które obejrzałeś).

Niestety nie wszystkie serwisy streamingowe śledzą postęp obejrzanych odcinków czy pozycji. Ale nawet jeśli to robią, nasi domownicy mogą pokrzyżować nam plany oglądając jeszcze raz któryś z odcinków lub nawet całe sezony. Niekiedy reinstalacja aplikacji resetuje nasza historię oglądania i wtedy pozostajemy już całkowicie bezradni. Nie pozostaje nic innego, jak wesprzeć się niezależnym narzędziem i zainstalować odpowiednią apkę, która oprócz monitorowania postępu oglądanych seriali odcinek po odcinku, poinformuje nas o premierze kolejnego sezonu lub zarekomenduje podobne tytuły.

Oto najlepsze, według mnie, apki do monitorowania postępów w oglądaniu seriali i filmów, które informują także o premierze nowych sezonów.

SERIST – TV Show Tracker (Powered by Trakt.tv)

Aplikację mobilną Serist – TV Show Tracker można połączyć ze swoim kontem z serwisu Trakt.tv, który jest chyba jednym z lepszych narzędzi do śledzenia dat premier i postępów w oglądaniu seriali odcinek po odcinku.

Zasada działania aplikacji jest prosta, wybierasz serial, który oglądasz lub chcesz obejrzeć i odznaczasz odcinek, który właśnie zakończyłeś. Dzięki temu zapamiętasz, na czym skończyłeś, jeśli w międzyczasie zdarzy Ci się rozpoczęcie innej serii. A nie czarujmy się, bardzo często oglądamy kilka seriali na raz – szczególnie, jeśli niektóre z nich nie są od razu udostępniania całymi sezonami! Nadchodzące premiery kolejnych sezonów można przeglądać chronologicznie według zapowiedzianej daty emisji – widzimy też liczbę odcinków do nadrobienia :)

Serist – TV Show Tracker app

Aplikacja dostępna jest tylko na urządzenia z systemem iOS, ale są też doskonałe odpowiedniki na Androida, np. TV Time: Track Shows & Movies, czy Series Guide, o których przeczytasz poniżej!

Serist kosztuje 8,99 zł, a w pakiecie z aplikacją Movist zapłacimy za obie tylko 13,99 zł.

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Movist – Your Personal Movie Manager

Odpowiednikniem aplikacji Serist dla filmów jest apka Movist (od tego samego dewelopera Linitix), w której możemy śledzić premiery filmów i odznaczać te obejrzane. Każdy tytuł można ocenić, a wszystko synchronizuje się z kontem na Trakt.tv.

Movist app screen

Aplikacja kosztuje 8,99 zł i jest dostępna tyko na iOS-a. W pakiecie z aplikacja Serist można kupić je taniej – za 13,99 zł za pakiet.

Pobierz aplikację w sklepie App Store

TV Time: Track Shows & Movies

Aplikacja TV Time to bardzo podobne narzędzie do wyżej wymienionych – łączy w sobie organizer dla filmów i seriali, ale nie integruje się z serwisem Trakt. Pomaga uporządkować wszystkie ulubione seriale i filmy. Pomaga być na bieżąco z oglądanymi serialami – mając wszystko w jednym miejscu, tworząc pełną bibliotekę tego, co już udało Ci się obejrzeć.

TV Time mobile app (screen)

W aplikacji stworzysz listę filmów i odcinków seriali do obejrzenia w przyszłości i otrzymasz powiadomienia o tych, które właśnie się pojawiły. Dowiedzieć się także, gdzie obejrzeć seriale i filmy na wszystkich platformach i zobaczysz spersonalizowane rekomendacje w oparciu o to, co zazwyczaj oglądasz.

W TV Time można zostawiać swoje opinie, oceny i oddawać głosy na ulubionych bohaterów i postacie z filmów i seriali. Dowiesz się także, co inni fani mają do powiedzenia – bez spoilerów. Dodatkowym atutem aplikacji są quizy, ankiety, artykuły i podcasty tematyczne na temat filmów i seriali.

Aplikacja jest darmowa i dostępna na platformy iOS i Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Rippple for Trakt

W aplikacji Rippple przeczytasz komentarze i recenzje dotyczące filmów i odcinków seriali, które oglądałeś lub zamierzasz obejrzeć. Przejrzysz popularne i najnowsze komentarze opublikowane przez społeczność na Trakt.tv. Możesz publikować własne komentarze na temat właśnie obejrzanego filmu, programu lub serialu telewizyjnego, sezonu lub odcinka.
Komentarze są oznaczone, czy są wolne od spoilerów.

Można obserwować innych użytkowników społeczności Trakt.tv i czytać co publikują. Apka pozwala oceniać obejrzane filmy, odcinki seriali, całe sezony i programy telewizyjne.

Rippple app for Trakt

Podobnie jak w powyższych aplikacjach można na bieżąco rejestrować aktualnie oglądane tytuły i dodawać datę, kiedy je obejrzałeś. W każdej chwili można przejrzeć historię i zarządzać aktywnością. W Rippple przeczytasz także sporo informacji o filmach i serialach, w tym o obsadzie i osobach, które tworzyły dany tytuł.

W wersji Premium dostępna jest cała lista dodatkowych opcji związanych z powiadomieniami, wyszukiwaniami i rekomendacjami tytułów.

Pobierz aplikację w sklepie App Store

SeriesGuide – seriale i filmy

Dzięki SeriesGuide na Androida możesz podobnie jak w powyższych apkach wyszukiwać seriale i filmy do obejrzenia, śledzić obejrzane odcinki i filmy, otrzymywać powiadomienia o nadchodzących odcinkach, wykonywać kopię zapasową i synchronizować pomiędzy urządzeniami.

Znajdziesz seriale, które są popularne lub podobne do tych, które oglądasz, a także filmy aktualnie wyświetlane w kinach, wydane cyfrowo lub na nośnikach.

SeriesGuide - seriale i filmy

SeriesGuide – seriale i filmy pozwala połączyć swoje konto Trakt, aby uzyskać dostęp do listy obejrzanych i kolekcji, współdzielonych, ocen i komentarzy. Aplikacja jest darmowa, nie zawiera reklam i kodów śledzących, ale kupując subskrypcję można odblokować wszystkie funkcję i wesprzeć twórcę aplikacji! Otrzymasz więcej opcji widżetów list, powiadomień o nowych odcinkach i więcej. W ten sposób wspierasz też rozwój nowych funkcji i wprowadzanie poprawek.

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

IMDb: Your guide to movies, TV shows, celebrities

Pisząc o aplikacjach do śledzenia filmów i seriali nie można ominąć tej pozycji! IMDb to najpopularniejszy serwis o filmach i serialach wśród kino- i serialomananiaków na całym świecie.

IMDb - aplikacja mobilna zrzut ekranu

IMDb to także najbardziej wiarygodne źródło informacji o filmach, serialach, telewizji i gwiazdach. Możesz w niej obejrzeć zwiastuny, sprawdzać seanse, oceniać i przeglądać tytuły, które widziałeś oraz te, które chcesz zobaczyć, dodając je do listy obserwowanych.

Nie posiada tak szczegółowego i wygodnego organizera obejrzanych odcinków, ale jest to obowiązkowa aplikacja dla miłośników kina i seriali!

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Jeszcze w 2018 roku można było pobrać aplikację mobilną serwisu Filmweb, która była przydatna i cieszyła się dużą popularnością wśród użytkowników w Polsce. Jednak do tej pory nie pojawiła się jeszcze nowa wersja aplikacji w sklepie App Store i Google Play – serwis również milczy na temat tego, czy w ogóle nowa apka się pojawi?

Proponuje przetestować powyższe aplikacje – najpierw te w wersji bezpłatnej, na pewno spełnią Twoje oczekiwania i już nie przegapisz żadnej premiery filmu i nowego sezonu ulubionego serialu!

źródło: App Store | Google Play | opracowanie własne