„PAC-MAN GEO” to nowa gra AR od Bondai Namco

Nowa gra mobilna w rozszerzonej rzeczywistości firmy Bandai Namco pt. PAC-MAN GEO będzie dostępna za darmo od 30 listopada 2020 r. O dziwo nie jest to klon Pokémon GO!

PAC-MAN GEO - ikona gry od Bandai Namco (2020)

Wiele firm i programistów próbowało skopiować sukces gry Pokémon GO firmy Niantic, tworząc jej klony z podobną rozgrywką, więc łatwo jest wyciągać pochopne wnioski, gdy ujawniane są nowe tytuły w rzeczywistości rozszerzonej. Zaskakujące jest, że Bandai Namco nie zrobiło klona i wymyśliło swój własny unikalny sposób wykorzystania AR w grze mobilnej. Nowy tytuł PAC-MAN GEO to gra, w której gracze będą tworzyć nowe labirynty z ulic swoich miast!

Chociaż tytuł sugeruje znaną kultową grę w PAC-MANA, to rozgrywka będzie wymagała od graczy nieco ruchu, którzy będą musieli odblokować punkty orientacyjne do kolekcjonowania, ale przynajmniej podstawowa rozgrywka PAC-MANA została zachowana. PAC-MAN GEO to zupełnie nowa oferta w sklepie App Store i Google Play – już teraz można dokonać wstępnej rejestracji, aby być poinformowanym, gdy gra będzie dostepna do pobrania 30 listopada 2020 roku.

Gra pojawi się w 170 krajach, chociaż niewiadomo, jak firma będzie zarabiać na tym tytule. Wyobrażam sobie, że gra pojawi się w wersji free-to-play, ale jak dotąd nic nie wskazuje na to, ile będą kosztować zakupy w aplikacji i za co będzie trzeba zapłacić.

Wiemy, że gracze będą mogli tworzyć unikalne labirynty z lokalnych ulic swojego miasta, jednocześnie rywalizując o wysokie wyniki w tych właśnie labiryntach. Wydawałoby się, że każdy będzie mógł swobodnie podróżować po świecie, tworząc nowe pola do gry, a to powinno pozwolić określonym lokalizacjom na zdobycie reputacji za oferowanie wyjątkowych wyzwań. Oczywiście wszystko zależy od popularności gry, ponieważ jeśli nikt nie będzie w nią grał w danym miejscu, to nie będzie żadnej rywalizacji ani wysokich wyników, którymi można by się przejmować.

Zrzuty ekranu z gry mobilnej PAC-MAN GEO (Bandai Namco)

Myślę, że ten tytuł może zainteresować osoby, które są już znudzone łapaniem pokemonów i chciałyby się trochę poruszać ze swoim smartfonem w rzeczywistości rozszerzonej i w realu.

Jeśli jesteś ciekawy, co Bandai Namco przygotowało w grze PAC-MAN GEO, to już teraz możesz wstępnie zarejestrować się w sklepie App Store i Google Play, klikając na poniższe przyciski. Miejmy nadzieję, że już wkrótce Bandai wyjaśni nam, czego możemy się spodziewać po tym tytule?

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: