Twórcy Alto’s Adventure otwierają studio skupiające się na grach „folkowych”

Nowe studio Land & Sea ma na celu tworzenie „pomysłowych, ręcznie wykonanych doświadczeń” z ludowym motywem przewodnim.

Land & Sea (teaser)

Twórcy klasycznych snowboardowych endless runnerów Alto’s Adventure i Alto’s Odyssey otworzyli całkowicie nowe studio o nazwie Land & Sea, które będzie tworzyło gry z motywami ludowymi. Główny artysta i deweloper zespołu Harry Nesbitt, programista Joe Grainger i kompozytor Todd Baker dołączyli do Land & Sea, którego producentem jest Jair McBain a projektantką narracji Jenna Jovi. Chcą wykorzystać sukces serii Alto, tworząc „pomysłowe, ręcznie wykonane doświadczenia, które będą przemawiać do szerokiego grona odbiorców”.

Czujemy, że to, co robimy, jest wspólne, przyziemne, uczciwe i wywołuje silne poczucie czasu i miejsca – powiedział Nesbitt, założyciel i dyrektor kreatywny studia. Chcemy, aby nasi gracze mieli poczucie, że patrzą przez małe okno na znacznie większy świat, który istnieje poza krawędzią ekranu i pozostaje z Tobą na długo po tym, jak zakończysz grę.

Land & Sea będzie nadal współpracować ze Snowmanem nad projektami Alto, jednocześnie rozwijając inne gry. Wydano także pierwszą zapowiedź tego nad czym pracują (grafika na samej górze). Studio nie zdradza jeszcze szczegółów na temat nowego projektu, oprócz tego, że jest to „przystępna opowieść o dorastaniu, osadzona w starożytnym, pasterskim krajobrazie”.

Gra jest w fazie przedprodukcyjnej, więc data premiery prawdopodobnie jeszcze długo przed nami. Jeśli jednak gra będzie trzymała poziom tytułów Alto, to na pewno warto na nią czekać!

źródło: Engadget | Land & Sea