Kantyna Mos Eisley ze Star Wars od LEGO od 16 września

Po rozbudzeniu apetytu jednym małym obrazkiem, LEGO pokazało w całości Star Wars (75290) Mos Eisley Cantina, wraz z galerią zdjęć całego zestawu.

Kantyna Mos Eisley™ LEGO #75290

W uniwersum Gwiezdnych Wojen jest kilka kultowych i zapadających w pamięć miejsc, ale niewiele jest tak ukochanych jak Kantyna Mos Eisley. Teraz kompletny zestaw Kantyna Mos Eisley™ 75290 (ang. Mos Eisley Cantina), składający się z 3187 elementów, pojawi się w sprzedaży dla członków programu VIP od 16 września 2020 roku na stronie internetowej LEGO w ramach serii Master Builder. Zestaw Kantyna Mos Eisley będzie oferował nie tylko najbardziej kompletną do tej pory wersję LEGO Chalmun’s Cantina, ale także ogromną liczbę wyjątkowych 20 minifigurek, a niektóre z bardziej nieznanych postaci z baru w końcu będą miały swój moment w LEGO.

Po złożeniu zestaw ma 19 cm wysokości, 52 cm szerokości i 58 cm głębokości. Jego cena to 1600 zł w Polsce, 319,99 GBP w Wielkiej Brytanii, 349,99 EUR w Niemczech i 349,99 USD w USA.

Ważną częścią podróży Luke’a Skywalkera jest kantyna, w której zaczyna poznawać świat poza domem. To tam dochodzi do nieporozumienia z Ponda Babą i Dr Evazanem (obaj są w nowym zestawie), których Obi-Wanowi udaje się rozbroić.

Projektant modelu LEGO Cesar Soares po raz pierwszy obejrzał scenę Kantyny w filmie Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja mając zaledwie 12 lat. Pomyślał wówczas: „tu zaczyna się przygoda!” Wiele lat później, kiedy został projektantem LEGO Star Wars w 2016 roku, był to pierwszy zestaw, który zbudował. -W tym projekcie dodano zewnętrzne budynki, takie jak sklep Jawa, dopracowano szczegóły i wybrano imponujące 21 minifigurek, w tym zupełnie nowe postacie obcych.

Wszystkie postacie z Gwiezdnych Wojen mają fajne historie, niezależnie od tego, jak krótko się pojawiają. Nie było łatwo zdecydować, które postacie włączyć do zestawu, ale fani pokochają zapewne cały model i skład bohaterów i złoczyńców.

Chociaż kantyna najbardziej znana jest z tętniącej życiem sekwencji w Nowej nadziei, której kulminacją jest filmowanie Greedo przez Hana Solo, to pojawiła się także w pierwszym sezonie Star Wars: The Mandalorian, ilustrując, jak w międzyczasie zmieniło się życie na Tatooine.

Cały zestaw możesz obejrzeć w oficjalnym sklepie internetowym LEGO.

źródło: LEGO Polska