Pierwsze zdjęcia z filmu „Mank” Davida Finchera

Gary Oldman, Amanda Seyfried i Lily Collins wkraczają do czarującego świata Hollywood lat 30. XX wieku na pierwszych zdjęciach z filmu „Mank” serwisu Netflix.

Ujęcie z filmu Mank (Netflix, 2020)

Fani Davida Finchera czekali ostatnie sześć lat, zastanawiając się, kiedy nowy film na podstawie Gone Girl z 2014 roku będzie gotowy. Teraz nadeszła odpowiedź, ponieważ Netflix ma wydać jesienią dramat biograficzny Finchera zatytułowany Mank. Film jest projektem pełnym pasji Finchera, ponieważ scenariusz napisał jego ojciec, Jack Fincher, przed śmiercią w 2003 roku. Historia koncentruje się wokół hollywoodzkiego scenarzysty Hermana J. Mankiewicza, który pokonuje osobiste i zawodowe demony, aby stworzyć Obywatela Kane’a (tyt. oryg. Citizen Kane).

Pomimo, że Fincher nie kręcił żadnego filmu przez ostatnie sześć lat, wydał nowy materiał jako producent wykonawczy i reżyser kilku odcinków oryginalnego serialu Netfliksa pt. Mindhunter. Film Mank to najnowsza współpraca między Fincherem i gigantem streamingu, po udanym serialu Mindhunter, ale także genialnej animowanej antologii Miłość, śmierć i roboty (tyt. oryg. Love, Death & Robots) oraz House of Cards.

Główną postacią Manka, w roli Hermana J. Mankiewicza, jest Gary Oldman – zdobywca Oscara dla najlepszego aktora za film Darkest Hour. W obsadzie drugoplanowej znaleźli się Amanda Seyfried jako aktorka Marion Davies, Lily Collins, Tuppence Middleton, Charles Dance, Tom Pelphrey (Ozark) oraz Tom Burke jako Orson Welles. Kluczowymi członkami ekipy są Erik Messerschmidt, autor zdjęć do Mindhuntera Finchera oraz wieloletni kompozytorzy reżysera Trent Reznor i Atticus Ross, który zdobył Oscara za muzykę do The Social Network.

W wywiadzie udzielonym na początku tego roku, Seyfried powiedział, że Fincher bardzo eksperymentował podczas produkcji Manka i nakręcił jedno ujęcie prawie 200 razy. Producent Eric Roth dodał o filmie: To niesamowity tytuł. Nakręcił czarno-biały film z lat 30., który wygląda jak film z lat 30. i tak się go odbiera.

Z okazji 79. rocznicy kinowej premiery Obywatela Kane’a, możemy obejrzeć pierwsze zdjęcia z planu, dzięki uprzejmości serwisu Netflix!

Mank to jeden z głównych kandydatów serwisu Netflix do nagród filmowych w nadchodzącym sezonie, obok Hillbilly Elegy Rona Howarda i Ma Rainey’s Black Bottom George’a C. Wolfe’a. Gigant streamingu ma również Da 5 Bloods Spike’a Lee jako część swojej kolekcji do Oscarów.

Film będzie dostępny pod poniższym linkiem:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix | IndieWire