iPhone’y 12 zostaną pokazane 15 września 2020 r.

Apple zapowiedziało swoje coroczne wydarzenie dotyczące iPhone’ów na 15 września 2020 roku – wtedy zadebiutują nowe iPhone’y 12.

Apple Event 15 września 2020 r. o godz. 19:00 czasu polskiego

Firma Apple poinformowała, że wydarzenie zapowiadające iPhone’a 12 odbędzie się za tydzień we wtorek 15 września 2020 roku o godzinie 19 czasu polskiego. Oprócz ogłoszenia nowej oferty iPhone’ów 12, gigant ma zaprezentować nowy zegarek Apple Watch Series 6 i datę premiery mobilnego systemu operacyjnego iOS 14. Wydarzenie zorganizowano później niż zwykłe wrześniowe Apple Events, prawdopodobnie z powodu opóźnień wywołanych trwającą pandemią COVID-19. Firma Apple potwierdziła już podczas ostatniej konferencji wynikowej, że ​​nie będzie wysyłać ​nowych telefonów we wrześniu.

Chociaż tajemnicze zaproszenie nie jest, jak zwykle, przesadnie szczegółowe, oczekuje się, że Apple zapowie cztery nowe modele iPhone’a: ​​dwa tańsze modele iPhone’a 12 o przekątnej 5,4 cala i 6,1 cala oraz dwa modele iPhone’a 12 Pro z 6,1-calowym i 6,7-calowym ekranem. Jeśli to prawda, 5,4-calowy telefon byłby najmniejszym iPhone’em od czasu premiery iPhone’a SE w 2016 roku, a 6,7-calowy model byłby największym w historii.

Oczekuje się, że modele Pro będą oferować system trzech aparatów (w porównaniu z dwoma aparatami w standardowym iPhonie 12, podobny do obecnego podziału iPhone’a 11 i iPhone’a 11 Pro), wraz z wyświetlaczem ProMotion o częstotliwości odświeżania 120 Hz.

Oczekuje się, że wszystkie tegoroczne cztery urządzenia będą wyposażone w panele OLED – w przeszłości firma ograniczyła ten typ wyświetlaczy z wyższej półki do swoich urządzeń premium – i oczekuje się, że będą pierwszymi produktami Apple’a obsługującymi sieć 5G, chociaż nie jest jasne, w jakim stopniu Apple będzie oferować obsługę mmWave. Oczekuje się, że w ofercie iPhone’ów na rok 2020 zadebiutuje również zaktualizowany projekt z kwadratową metalową ramką, która podobno przypomina iPhone’a 4 lub niedawnego przeprojektowania iPada Pro.

Według Bloomberga, Apple ma również pokazać zaktualizowanego iPada Air, który będzie miał przeprojektowany wygląd podobny do iPada Pro z wyświetlaczem od krawędzi do krawędzi. Podobno w tym roku pojawiły się dwie nowe wersje Apple Watcha: wysokiej klasy model Series 6, który zastąpi obecną Serię 5 i tańszy zamiennik modelu Series 3 (który Apple nadal sprzedaje).

Mówi się również, że tej jesieni firma przygotowuje się do wprowadzenia na rynek od dawna oczekiwanych słuchawek nausznych Apple’a (AKA AirPods Studio), wraz z mniejszym głośnikiem HomePod, co może pomóc Apple w lepszej konkurencji z tańszym sprzętem Google Home i Amazon Alexa. I oczywiście Apple obiecało, że przed końcem roku zobaczymy pierwsze komputery Mac z procesorem ARM, ale to zapewne podczas kolejnego wydarzenia.

Apple Event 15 września 2020 roku zapewne będzie transmitowany online w aplikacja Apple’a na systemy iOS, iPadOS i tvOS oraz w przeglądarkach internetowych i na profilach w social mediach.

Dodaj do swojego kalendarza przypomnienie o konferencji, klikając na ten link: Apple Special Event– dodaj do kalendarza.

Kalendarz: 15 września 2020 r. godz. 19:00 Apple Special Event

źródło: Apple Event