Xiaomi, OPPO i Huawei szukają testerów do swoich nakładek na Androidzie 11

Producenci OEM przygotowują się na kolejną dużą aktualizację mobilnego systemu Android 11 od Google’a i szukają beta testerów.

Android 11 Beta dla producentów OEM (MIUI 12, ColorOS, EMUI)

Po długim okresie testów Google jest już tylko kilka oczekiwanych dni od wprowadzenia stabilnej wersji Androida 11 dla własnej gamy smartfonów Pixel. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami nowa wersja Androida ma być dostępna dla Pixel 2, Pixel 3, Pixel 3a i Pixel 4 od 8 września 2020 roku. Użytkownicy zgodnych z tym systemem smartfonów od innych producentów prawdopodobnie będą musieli prawdopodobnie trochę poczekać na update.

Producenci OEM byli zajęci prowadzeniem własnych zamkniętych wersji beta na podstawie wersji dla programistów w ramach przygotowań do ostatecznego wdrożenia. Xiaomi, OPPO i Huawei uruchomiły w tym tygodniu odpowiednie programy testów beta dla swoich nadchodzących aktualizacji opartych na Androidzie 11.

Do 9 wrześni Xiaomi daje właścicielom telefonów Mi 10, Mi 10 Pro i POCO F2 Pro możliwość zgłoszenie się i wzięcie udziału w programie testów beta aktualizacji MIUI 12 opartej na systemie Android 11. W ramach procesu rekrutacyjnego Xiaomi udostępniło formularz, w którym użytkownicy chcący wziąć udział w programie proszeni są o podanie adresu e-mail, identyfikatora Mi ID, numeru IMEI, nazwy urządzenia oraz nazwy użytkownika Telegrama.

Firma twierdzi, że jej beta testerzy muszą mieć kompatybilny smartfon i być w stanie „aktywnie uczestniczyć w testach stabilnej wersji, przekazywaniu opinii i sugestii”. Co ciekawe, na tej liście brakuje Mi Note 10/CC9 Pro, mimo że otrzymał również swoją pierwszą wersję Androida 11 z MIUI 12.

Firma Oppo również poszukuje użytkowników chętnych do wzięcia udziału w testach nowej wersji swojego ColorOS, która działa na Androidzie 11. Aktualizacja będzie dostępna dla Oppo Find X2, Find X2 Pro, Reno3 4G i Reno3 Pro 4G . Oppo nie opublikowało w tej chwili zbyt wielu informacji na temat swoich testów beta, ale użytkownicy będą mogli zgłaszać się od 7 września 2020 roku – wtedy też dowiemy się jakie kraje obejmuje program i ile jest „wolnych miejsc”.

CloroOS Android 11 Beta

Wreszcie, Huawei szuka użytkowników serii P40, Mate 30 i MatePad Pro do przetestowania aktualizacji oprogramowania EMUI 10.1 opartej na systemie Android 11. Od 1 do 8 września 2020 roku rekrutuje do 2000 użytkowników na każdy z wymienionych modeli.

źródło: XDA-Developers