Winamp Skin Museum liczy już 65 000 skórek i wciąż rośnie

Jeśli szukasz solidnej nostalgii, to zajrzyj do interaktywnego muzeum skórek Winampa – kto wie, może w tysiącach grafik odnajdziesz tę swoją?

Winamp Skin Museum (zrzut ekranu strony)

To chyba największy internetowy historycznych zbiór skórek Winampa, zebrany na jednej, przewijanej w nieskończoność stronie – wydaje się, że Cie to nie interesuje, dopóki tego nie zobaczysz! Szczerze mówiąc, to chyba tylko tego brakowało w 2020 roku. Od Final Fantasy VII do Surge, cały tysiące skórek znajdziesz w jednym miejscu. Winamp Skin Museum prezentuje wszystkie skórki niegdyś najpopularniejszego playera plików MP3 na świecie – większość pochodzi z zachowanych w The Internet Archive, ale wyświetlane są w bardziej interaktywnym i funkcjonalnym interfejsie.

Strona jest interaktywna, ponieważ można przewijać i klikać skórkę, aby natychmiast wyświetlić jej podgląd, i funkcjonalna, ponieważ za jednym kliknięciem można ją załadować do Webamp. Player Webamp to przeglądarkowa wersja Winampa 2, która działa na HTML5 i JavaScript.

Zarówno Winamp Skin Museum, jak i Webamp to poboczne projekty, za które odpowiedzialny jest Jordan Eldredge. Dodatkowo Eldredge ma bota Winamp Skin na Twitterze, który co kilka godzin tweetuje inną skórkę Winampa. Te skórki także można załadować bezpośrednio do przeglądarki przez Webampa.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to wspaniały hołd dla najlepszego odtwarzacza multimedialnego, jaki kiedykolwiek pojawił się na naszych komputerach stacjonarnych, oraz ważną część historii Internetu i tworzenia treści.

źródło: TechSpot