Adidas prezentuje buty sportowe LEGO

Adidas i LEGO zaprezentowały nową parę sneakersów z serii Adidas A-ZX, które są efektem współpracy obu firm – te buty wyglądają radośnie!

Buty Adidas A-ZX LEGO

Firma Adidas we współpracy z Grupą LEGO, opracowała specjalną parę markowych butów sportowych w ramach serii A-ZX. Zabawny film poklatkowy w mediach społecznościowych pokazuje rozpakowywanie kolorowych butów, ujawniając, że w jego projekcie zastosowano kilka elementów klocków. Nie podano jeszcze oficjalnej daty premiery sneakersów, ale nieoficjalnie mówi się, że mają zadebiutować 25 września 2020 roku.

Adidas w ten sposób świętuje swoją historię, tworząc buty sportowe z serii A-ZX, w której 26 różnych modeli obuwia zostanie wydanych w stylach pasujących do klasycznych wydań. Wszystkie oryginalne projekty zostaną przygotowane we współpracy z innymi twórcami i firmami.

Oryginalna linia butów Adidas ZX została po raz pierwszy wypuszczona w 1984 roku i od tego czasu ich wzornictwo wpływa na obuwie sportowe w wydaniach retro.

To nie jest jedyna współpraca z obszaru odzieżowego, jaką zaplanowała Grupa LEGO. Niedawno producent klocków zapowiedział współpracę z marką odzieżową Levi’s, a pierwszy produkt pojawił się już w oficjalnym sklepie Levi’s (ale już nie jest dostępny). Choć wyraźnie nie zakomunikowano, że LEGO uczestniczyło w projekcie, to żółta czapka została nazwa jako „czapka LEGO” (LEGO Beanie).

Może Cie zainteresować także:

But Adidas A-ZX w pudełku z LEGO

źródło: LEGO | Adidas | Brick Fanatic – dzięki Lipa!