Przezroczysty telewizor Mi TV Lux od Xiaomi!

Mi TV 55” LUX Transparent Edition o wartości 7200 USD dostępny w Chinach to „dzieło sztuki” – czy przezroczyste telewizory będą nowym trendem w projektowaniu?

Mi TV LUX Transparent Edition - przezroczysty telewizor

Chińska firma elektroniczna Xiaomi właśnie wprowadziła na rynek pierwszy na świecie seryjnie produkowany przezroczysty telewizor Mi TV 55” LUX Transparent Edition. Urządzenie kosztuje około 7200 USD i trafił do sprzedaży w Chinach 16 sierpnia 2020 roku. Przezroczyste telewizory pojawiały się w przeszłości jako koncepcje na imprezach takich jak CES, ale tak naprawdę nigdy nie trafiły na rynek. Xioami stała się pierwszą firmą, która wyprodukowała masowo i zaczęła sprzedawać przezroczysty telewizor Mi TV Lux.

Idea elastycznych telewizorów jest obecna w technologii już od jakiegoś czasu, ale żadna firma jeszcze jej nie urzeczywistniła. Wydarzenia branżowe, takie jak CES, od lat prezentują przezroczyste telewizory, aale tylko w sferze koncepcji.

Przeczytaj także: 10. urodziny Xiaomi – przemowa Lei Juna i nowe produkty

Xiaomi Mi TV Lux sprawia, że ​​skomplikowany problem projektowy wygląda na prosty, więc telewizor jest prawie niewidoczny, gdy nie jest używany. Inne niedawne koncepcje telewizorów na tegorocznych targach CES próbowały osiągnąć ten sam cel za pomocą różnych metod, takich jak rolowany telewizor LG o wartości 60 000 USD, który chowa się, gdy nie jest używany, oraz super cienki model Samsunga bez ramek.

Na razie Mi TV Lux to jedyny przezroczysty telewizor, który przeciętny człowiek może faktycznie kupić. Innowacyjny telewizor posiada 55-calowy, ultracienki ekran OLED o szerokości 5,7 mm.

Wydaje się unosić w powietrzu, ponieważ nie ma tylnego panelu. jego konstrukcja jest możliwa, ponieważ cała moc obliczeniowa znajduje się w małej, okrągłej podstawce, która pokryta jest wysokiej klasy wykończeniem. Xiaomi twierdzi, że to „nie telewizor, ale dzieło sztuki”. Firma posuwa się nawet do stwierdzenia, że ​​Mi TV Lux będzie wyglądał w domu jak eksponaty z galerii i muzeów.

Mi TV LUX Transparent Edition - przezroczysty telewizor

Kiedy telewizor jest wyłączony, wygląda jak przezroczysty szklany wyświetlacz. Interfejs użytkownika, w tym ekran główny, został zaprojektowany tak, aby prezentował przejrzysty wyświetlacz, który może wyświetlać oszałamiające kolory. Ma również opcję stałego włączenia, z obrazami lub tekstem wyświetlanymi na ekranie. Telewizor jest również wyposażony w inteligentny system audio, który wykrywa odtwarzane treści i wybiera najlepszy tryb.

Te telewizory kosztują 7200 USD (ok. 27 000 zł) i są dostępne na razie tylko w Chinach.

źródło: Xiaomi | Business Insider